stan_foto_hacizalovtex.e.n., dos. Hacızalov Məhəmməd Neymət oğlu
1975-ci ildə Azərbaycan Politexnik İnstitutunu (indiki Azərbaycan Texniki Universitetini) bitirmişdir.
1975-1988-ci illərdə Dövlətdənizneft elmi-tədqiqat və layihə institutunda mühəndis, sonra kiçik elmi işçi və baş elmi işçi vəzifələrində işləmişdir.
1979-1983-cü illərdə Ukrayna Akademiyasının E.O.Paton adına Qaynaq İnstitutunda (Kiyev) aspiranturada oxumuşdur. 1985-ci ildə orada dissertasiya işini müdafiə edərək texnika elmləri namizədi elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
1988-2002-ci illərdə Azərbaycan Neft Akademiyasında “Materiallar müqaviməti” kafedrasının assistenti olub. 1991-ci ildən həmin kafedrada dosent vəzifəsində çalışıb.
2002-2017-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində  “Standartlaşdırma və sertifikasiya”  kafedrasının dosenti vəziəsində işləyib.

д.тех.н., доц. Гаджизалов Магомед Неймет оглы
В 1975 году окончил Азербайджанский политехнический институт (ныне Азербайджанский технический университет).
В 1975-1988 годах работал на должности инженера, затем младшего научного сотрудника и старшего научного сотрудника в Государственном научно-исследовательском и проектном институте морской нефти.
В 1979-1983 годах учился в аспирантуре Института электросварки им.Э.О.Патона Украинской академии (Киев). В 1985 году защитил кандидатскую диссертацию. Кандидат технических наук.
В 1988-2002 годах был ассистентом кафедры «Сопротивление материалов» Азербайджанской нефтяной академии.
С 1991 года работал на должности доцента указанной кафедры.
С 2002 года работает на должности доцента кафедры «Стандартизация и сертификация» Азербайджанского государственного экономического университета.