1933-cü il fevralın 2-də Ağdamda anadan olmuşdur.
1953-1959 illər ərzində “Azərdövlətarxteklahiyə”-də, “Neft hasilatı üzrə Az ETİ”-də, Bakı Texnoloji Texnikumunda müxtəlif vəzifələrdə işləmişdir.
1959-1967-ci illərdə neft-qaz quyularının qazılması ETİ-da, Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda (indiki UNEC) işləmişdir.
1970-ci ildə AMEA-ın dərin neft-qaz yataqlarının işlənməsi problemləri institutunun qiyabi aspiranturasına daxil olaraq, 1973-cü ildə “Dərin neft-qaz quyularının müxtəlif üsullarla qazılmasının iqtisadi səmərəliliyinin tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək texnika elmləri namizədi elmi dərəcəsini almışdır.
1967-ci ildən İqtisad Universitetində müəllimdir. 1979-cu ildən “Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı” kafedrasında dosent vəzifəsində işləyib. Hazırda kafedrada dosent-məsləhətçidir.

к.тех.н. Гасанов Габиль Габиб оглы
В 1953 году поступил на факультет Нефтяного промысла Азербайджанского промышленного института, в 1959 году окончил вечернее отделение указанного института.
В 1953-1959 годах работал на различных должностях в Бакинском технологическом техникуме.
В 1959-1967 годах работал в НИИ по бурению нефтяных и газовых скважин, Азербайджанском институте народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне UNEC).
В 1970 году поступил в заочную аспирантуру Института по проблемам разработки глубоких нефтегазовых залежей. В 1973 году защитив диссертацию на тему «Исследование экономической эффективности бурения глубоких нефтегазовых скважин различными способами», получил ученую степень кандидата технических наук.
С 1967 года является преподавателем университета.
С 1979 года работал на должности доцента кафедры «Охрана и экономика окружающей среды» Азербайджанского государственного экономического университета.