7Hacıbalayev Hacıbala Əlibala oğlu
1962-ci ildə Azərbaycan Politexnik İnstitutunu (indiki Azərbaycan Texniki Universiteti) bitirmişdir. Bir müddət istehsalatda və elmi tədqiqat institutunda çalışmış, sonra isə bitirdiyi universitetdə müəllim vəzifəsinə dəvət olunmuşdur.
1971-1974-cü illərdə Moskva Kimya Maşınqayırma İnstitutunun aspirantı olmuş, 1974-cü ildə Moskva şəhəri akademik J.Bardin adına Mərkəzi Elmi-Tədqiqat Metallurgiya İnstitutunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. Texnika elmləri namizədidir.
Elmi fəaliyyətini ÜİETLT Neft maşınqayırma İnstitutunda baş elmi işçi və bölmə müdiri, AEA (MEA-nın) “Kristal” XKTMB–da laboratoriya  müdiri və elmi katib, Azərbaycan Elmi Tədqiqat Layihə-Texnoloji Metallurgiya İnstitutunda elmi işlər üzrə direktor müavini vəzifəsində çalışmışdır. Bununla yanaşı, eyni zamanda Texniki Universitetdə və Rostov Dəmir Yol Nəqliyyatı Mühəndislər İnstitutunun Bakı filialında ixtisasına uyğun fənlər üzrə dərslər aparmışdır.
1967-ci ildən SSRİ məkanında keçirilmiş Ümumittifaq Gənclərin Texniki yaradıcılıq baxışının laureatı diplomu və Xalq Təsərrüfatı Nailiyyətləri Sərgisinin bürünc medalı ilə təltif olunmuşdur.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasının dosenti olub.
2017-ci ilə kimi “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlıqları” kafedrasının professoru olub.
102 elmi metodiki əsərin, o cümlədən  5 ixtiranın, 6 metodik göstərişin və fənn proqramının, 16 xarici jurnal və kitablarda, qalanları isə respublika dövrü nəşrlərində, elmi-praktiki konfrans materiallarında nəşr olunmuş məqalənin müəllifidir.

к.тех.н., проф. Гаджибалаев Гаджибала Алибалаоглы
В 1962 году окончил Азербайджанский политехнический институт (ныне Азербайджанский технический университет.  В течение определенного периода работал на производстве и научно-исследовательском институте, затем был приглашен на должность преподавателя в университет, который окончил.
В 1971-1974 годах был аспирантом Московского химико-машиностроительного института, в 1974 году в Центральном научно-исследовательском институте металлургии имени академика Ж.Бардина в городе Москве защитил кандидатскую диссертацию. Кандидат технических наук.
Научную деятельность продолжил в Нефтяном машиностроительном институте на должности старшего научного сотрудника, заведующего лабораторией «Кристал» и ученого секретаря в ААН (НАН),  на должности заместителя директора в Азербайджанском научно-исследовательском проектно-технологическом металлургическом институте. Наряду с этим в Техническом университете и Бакинском филиале Ростовского института инженеров железнодорожного транспорта  вел занятия по дисциплинам, соответствующим специальности.
С 1967 года был награжден дипломом лауреата Всесоюзного технического творчества молодежи, проведенного в пространстве СССР и бронзовой медалью Выставки достижений народного хозяйства.
С 2001 года является доцентом кафедры «Технологические машины и отраслевое оборудование» Азербайджанского государственного экономического университета.
В настоящее время является профессором кафедры «Технологические машины и отраслевое оборудование».
Автор 102 научно-методических работ, в том числе 5 изобретений, 6 методических указаний и учебных программ,  16 из которых опубликованы в зарубежных журналах и книгах, остальные в республиканской периодической печати, статей, опубликованных в материалах научно-практической конференции.