Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsində “Məzun günü” keçirilib
Mayın 7-dəAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU)Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsində “Məzun günü” keçirilib. “Məzun günü”ndə professor və müəllim heyəti, iş adamları, tələbələr və valideyinlər iştirak edib.
Tədbir Azərbaycan və Türkiyə Respublikalarının dövlət himnlərinin səslənməsi ilə başlayıb. ADİU-nun tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova Türk dünyası işlətmə fakültəsinin məzunlarını təbrik edərək, onlara universitetin rektoru, professor Ədalət Muradovun təbrikini çatdırıb. Sonra Türk Dünyası Araştırmalar Vəqfi təhsil koordinatoru Prof.Dr.İsmail Tatlıoğlu çıxışında Türk Dünyası Araştırmalar Vəqfinin qurduğu Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin dünənki, bugünkü və gələcək strategiyaları haqqında danışıb.
Fakültə dekanı Prof.Dr.Bahaddin Rza oğlu, Türkiyə Cumhuriyyəti səfirliyi adından iştirak edən Kültür və Tanıtma müşaviri Seyit Ahmet Arslan, TİKArəhbəri Mustafa Haşim Polat, Tüsiab adına idarə heyyəti üzvü Dr.İbrahim Əliyev, ATİB rəhbəri Camal Yanqın, Türkiyə Cumhuriyyəti Eğitim Müşaviri yardımcısı İdris Göbutoğlu çıxış edərək məzunları təbrik ediblər.

A “Graduation Day” was held at the School of Turkic World of Administration of Azerbaijan State University of Economics on May7. Professor and teaching staff, businessmen, students and parents took part at the “Graduation Day”.
The event began with the anthems of the Republics of Azerbaijan and Turkey. Making a speech, Vice- rector of ASUE for Students’ Affairs Saadat Gandilova congratulated the alumni of the School of Turkic World of Administration, delivered them university Rector Adalat Muradov’s congratulations. Afterwards, Turkish World Research Foundation education coordinator Prof. Dr Ismail Tatlioghlu delivered a speech about the past, present and future strategies of the School of Turkic World of Administration established by the Turkish World Research Foundation.
Dean of the School Prof. Dr. Bahaddin Rza oghlu, Culture and Promotion Advisor who attended on behalf of the Turkish Embassy Seyit Ahmet Arslan, TIKA Head Mustafa Hashim Polat, member of TUSIAB Board Dr Ibrahim Aliyev, ATIB Head Jamal Yangin and Education Advisor Assistant of the Republic of Turkey Idris Gobutoghlu congratulated the graduates in their speeches.