Türk Standartları İnstitutunun auditorları UNEC-də
Sentyabrın 29-da Türk Standartları İnstitutunun auditorları Mücahit Gürler və Namiq Həsənov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Keyfiyyəti İdarəetmə Sisteminin auditinin həyata keçirilməsinə başlanılıb.
ISO 9001:2008 KİS layihəsi çərçivəsində 2012-2015-ci illəri əhatə edəcək audit prosesi üç gün davam edəcək. Bu müddətdə ISO standartlarına uyğun olaraq UNEC-də keyfiyyəti idarəetmə sisteminin təkmilləşdirilməsi, bütün struktur bölmələri, mərkəzləri, fakültələri və kafedraları üzrə keyfiyyəti idarəetmə sisteminin icra sənədlərinin auditi həyata keçiriləcək. Yekun olaraq ISO 9001:2008 KİS üzrə universitetə verilən beynəlxalq sertifikatın müddətinin uzadılması məsələsinə dair qərar veriləcək.
Qeyd edək ki, UNEC ilk dövlət universitetidir ki, ISO 9001:2008 KİS üzrə beynəlxalq sertifikatına layiq görülüb.

Auditors of the Turkish Standards Institute at UNEC
The audit of the Quality Management System at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been started by the auditors of the Turkish Standards Institute auditors Mujahit Gurler and Namiq Hasanov on September 29.
The audit process held within the framework of ISO 9001:2008 QMS Project on 2015/2016 academic year will last for three days. Audit of the execution documents of all structural departments, centers, faculties and chairs will be conducted to improve the quality management system at UNEC in accordance with ISO Standards. Finally, the renewal of the international certificate ISO 9001:2008 QMS awarded to the University will be considered.
It should be noted UNEC is the first state university that was honored for the International Certificate ISO 9001:2008 QMS.