“UNEC-i tanı” layihəsi davam edir.
Layihə çərçivəsində UNEC-ə abituriyentlərin səfəri davam edir. İxtisas seçimləri dövründə UNEC-də 400-dən artıq abituriyentlə görüş keçirilərək, onlara ixtisas seçimində dəstək göstərilib, universitet barədə ətraflı məlumat verilib.
Layihənin budəfəki iştirakçıları ölkədə ən yüksək bal toplayan abituriyent sayına görə öndə olan Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyinin məzunları olub. Liseyin II ixtisas qrupu üzrə 600-dən yüksək bal toplayan abituriyentləri UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Anar Rzayevlə görüşüblər.
Görüş zamanı abituriyentlərə UNEC-in xüsusi təqaüd, xarici universitetlərlə ikili diplom, UDİD və beynəlxalq mübadilə proqramları barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, 600-dən yüksək bal toplayanlar UDİD proqramına 50% güzəştlə qoşulacaqlar. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində təhsil almaq istədiklərini bildirən abituriyentlər UNEC-in tələbələri üçün yaratdığı imkanları maraqla qarşılayıblar.
“UNEC-i tanı” layihəsində iştirak etmək istəyənlər ixtisas seçimi günlərində şəxsiyyəti təsdiq edən vəsiqə ilə həftənin I-V günləri saat 9:00-18:00-dək UNEC-in əsas tədris binasına gələ bilərlər.

The graduates of Turkish Diyanet Foundation Baku Turkish Lyceum at UNEC
Within the framework of the project, the visit of applicants to UNEC is continuing. During the period of specialty selection, the meetings with over 400 applicants were provided at UNEC, they were given support in the selection of specialty and they were given the detailed information about the university.
This time, the participants of the project were the graduates of the Turkish Diyanet Foundation  Baku Turkish Lyceum that gained the highest admission score, and which is leading in the country according to the number of applicants. The applicants of the Lyceum, who had gained more than 600 points on the second specialty group, met with the pro-rector of UNEC for International Relations, the associated professor Anar Rzayev.
During the meeting, the applicants were informed about the special scholarships of  UNEC, the Dual-Diploma Programs with foreign universities, the Intra-university Dual Diploma, and the international exchange programs. The applicants, wishing to get the education at the International School of  Economics have been particularly interested in the opportunities created for the UNEC students.
Wishing to participate in the “Getting acquainted with UNEC” project can come to the main campus of UNEC from 9.00 to 18.00 on I-V days with the identification card.