“UNEC-i tanı” layihəsi davam edir.
Layihə çərçivəsində UNEC-ə abituriyentlərin səfəri davam edir. İxtisas seçimləri dövründə UNEC-də 400-dən artıq abituriyentlə görüş keçirilərək, onlara ixtisas seçimində dəstək göstərilib, universitet barədə ətraflı məlumat verilib.
Layihənin budəfəki iştirakçıları ölkədə ən yüksək bal toplayan abituriyent sayına görə öndə olan Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyinin məzunları olub. Liseyin II ixtisas qrupu üzrə 600-dən yüksək bal toplayan abituriyentləri UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Anar Rzayevlə görüşüblər.
Görüş zamanı abituriyentlərə UNEC-in xüsusi təqaüd, xarici universitetlərlə ikili diplom, UDİD və beynəlxalq mübadilə proqramları barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, 600-dən yüksək bal toplayanlar UDİD proqramına 50% güzəştlə qoşulacaqlar. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində təhsil almaq istədiklərini bildirən abituriyentlər UNEC-in tələbələri üçün yaratdığı imkanları maraqla qarşılayıblar.
“UNEC-i tanı” layihəsində iştirak etmək istəyənlər ixtisas seçimi günlərində şəxsiyyəti təsdiq edən vəsiqə ilə həftənin I-V günləri saat 9:00-18:00-dək UNEC-in əsas tədris binasına gələ bilərlər.

Выпускники Бакинского турецкого лицея «Тюркие Диянет Вегфи» в UNEC
В рамках проекта продолжается визит абитуриентов в UNEC.  В период выбора специальности была проведена встреча свыше 400 абитуриентами, которым была оказана поддержка в выборе специальности, дана подробная информация об университете.
В этот раз участниками проекта были выпускники Бакинского турецкого лицея «Тюркие Диянет Вегфи», который является ведущим в стране по числу абитуриентов, набравших наивысшие баллы. Абитуриенты лицея,  набравшие свыше 600 баллов по II группе специальностей, встретились с проректором по международным связям UNEC, доцентом Анаром Рзаевым.
Во время встречи абитуриентам была дана подробная информация о специальной стипендии UNEC, двойном дипломе с зарубежными университетами, программе ВУДД и международных программах обмена. Абитуриенты, желающие получить образование в Международной школе экономики, с особым интересом встретили возможности, созданные для студентов UNEC.
Желающие принять участие в проекте «Узнай UNEC» могут прийти в основной учебный корпус UNEC в I-V дни недели с 9:00 до 18:00 часов с документом, удостоверяющим личность.