Türk Dünyası İqtisad Fakültəsinin dəvəti ilə UNEC-də olan səfir qlobal və regional reallıqlar kontekstində Türkiyə-Azərbaycan münasibətlərindən danışıb.
C.Bağcı tarixi zəfərlə nəticələnən Vətən müharibəsinin Cənubi Qafqazda yaratdığı yeni reallıqlardan söz açıb. O, Azərbaycanın mühüm strateji mövqeyinin geosiyasi baxımdan bir çox dünya dövlətlərinin diqqət mərkəzində olduğunu, Türkiyənin də maraq dairəsinə daxil olan Cənubi Qafqaz bölgəsinin hazırda mühüm və strateji bir coğrafi əraziyə çevrildiyini bildirib.
Fakültə dekanı professor Mehmet Yüce isə Türk dünyasının elm, təhsil və iqtisadi sahədəki əlaqələrindən söz açıb.

Посол Турции в Азербайджане Джахит Багчы встретился со студентами UNEC
Посол, посетивший UNEC по приглашению факультета Экономики тюркского мира, рассказал об турецко-азербайджанских отношениях в контексте глобальных и региональных реалий.
Дж.Багчи рассказал о новых реалиях, созданных на Южном Кавказе Отечественной войной, которая венчалась исторической победой. Он сказал, что важное стратегическое положение Азербайджана с геополитической точки зрения находится в центре внимания многих государств мира, а регион Южного Кавказа, который также находится в сфере интересов Турции, в настоящее время стал важной и стратегической географической зоной.
Декан факультета профессор Мехмет Юдже рассказал об отношениях Тюркского мира в сфере науки, образования и экономики.