UNEC ABŞ-da çalışan azərbaycanlı alimlərlə əməkdaşlıq edəcək
UNEC-in tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dosent Anar Rzayev ABŞ-ın Corc Vaşinqton Universitetində keçirilən Birinci Azərbaycan Akademik Simpoziumunda iştirak edib.
Tədbirdə ABŞ Dövlət Departamentinin rəsmisi Susan Kristal, Azərbaycanın ABŞ-dakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Elin Süleymanov, ABŞ-ın Vaşinqton Universiteti, Kolumbiya Universiteti, Karnegi Universiteti və digər nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində çalışan Azərbaycan əsilli alimlər iştirak ediblər.
Simpozium çərçivəsində ABŞ-da fəaliyyət göstərən azərbaycanlı alimlərlə UNEC-in prorektorunun görüşü keçirilib. Anar Rzayev iştirakçılara UNEC barədə ətraflı məlumat verib. Görüşdə alimlərin UNEC-lə əməkdaşlığı istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Onların UNEC-də mühazirələrə cəlb olunması, vahid elektron platformada videokonfransların keçirilməsi, konfrans və seminarların təşkili, birgə tədqiqat laboratoriyaların yaradılması, tələbə və müəllimlərin ABŞ universitetlərinin təqaüd və qrant proqramlarında iştirakı müzakirə olunub. Eyni zamanda ABŞ alimləri tərəfindən fəaliyyət göstərdikləri ABŞ universitetlərində UNEC barədə təşviqat işinin aparılması barədə də razılıq əldə edilib.

UNEC will cooperate with Azerbaijani scientists working in the United States
Associate Professor Anar Rzayev, pro-rector on educational and training technologies of UNEC, participated in the First Azerbaijan Academic Symposium held at George Washington University in the USA.
US State Department official Susan Crystal,  Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan to the USA Elin Suleymanov, scientists of Azerbaijan origin working at Washington University, Columbia University, Carnegie University and other influential higher education institutions of the USA attended the event.
Within the framework of the symposium, a meeting was held with the US-based Azerbaijani scientists and the pro-rector of UNEC. Anar Rzayev gave the participants detailed information about UNEC.  During the meeting, the sides exchanged views on cooperation of scientists with UNEC. Their involvement in lectures at UNEC, holding videoconferences on a single electronic platform, organization of conferences and seminars, creation of joint research laboratories, participation of students and teachers in US scholarships and grant programs were discussed. At the same time, US scientists have agreed to conduct a UNEC campaign at the US universities where they are working at.