UNEC ABŞ-da çalışan azərbaycanlı alimlərlə əməkdaşlıq edəcək
UNEC-in tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dosent Anar Rzayev ABŞ-ın Corc Vaşinqton Universitetində keçirilən Birinci Azərbaycan Akademik Simpoziumunda iştirak edib.
Tədbirdə ABŞ Dövlət Departamentinin rəsmisi Susan Kristal, Azərbaycanın ABŞ-dakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Elin Süleymanov, ABŞ-ın Vaşinqton Universiteti, Kolumbiya Universiteti, Karnegi Universiteti və digər nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində çalışan Azərbaycan əsilli alimlər iştirak ediblər.
Simpozium çərçivəsində ABŞ-da fəaliyyət göstərən azərbaycanlı alimlərlə UNEC-in prorektorunun görüşü keçirilib. Anar Rzayev iştirakçılara UNEC barədə ətraflı məlumat verib. Görüşdə alimlərin UNEC-lə əməkdaşlığı istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Onların UNEC-də mühazirələrə cəlb olunması, vahid elektron platformada videokonfransların keçirilməsi, konfrans və seminarların təşkili, birgə tədqiqat laboratoriyaların yaradılması, tələbə və müəllimlərin ABŞ universitetlərinin təqaüd və qrant proqramlarında iştirakı müzakirə olunub. Eyni zamanda ABŞ alimləri tərəfindən fəaliyyət göstərdikləri ABŞ universitetlərində UNEC barədə təşviqat işinin aparılması barədə də razılıq əldə edilib.

UNEC будет сотрудничать с азербайджанскими учеными, работающими в США
Проректор по учебным и обучающим технологиям UNEC, доцент Анар Рзаев принял участие в Первом Азербайджанском Академическом Симпозиуме, проведенном в университете Джорджа Вашингтона США.
В мероприятии приняли участие официальное лицо Государственного департамента США Сусан Кристал, чрезвычайный и полномочный посол Азербайджана в США Элин Сулейманов, азербайджанские ученые, работающие в университете Вашингтона, университете Колумбии, университете Корнеги и в других престижных высших учебных заведениях США.
В рамках симпозиума состоялась встреча азербайджанских ученых, работающих в США, с проректором UNEC. Анар Рзаев дал подробную информацию о UNEC  участникам мероприятия.  На встрече состоялся обмен мнениями в направлении сотрудничества ученых с UNEC. Обсуждался вопрос о привлечении их к проведению в UNEC лекций, видеоконференций на единой электронной платформе, организации конференций и семинаров, создании совместных исследовательских лабораторий, участии студентов и преподавателей в стипендиальных и грант программах университетов США.  В то же время было достигнуто соглашение о проведении учеными США агитационной работы о UNEC в университетах США, в которых они работают.