UNEC-in magistrləri ABŞ-ın Linkoln Universiteti (LU) ilə ikili diplom proqramı vasitəsilə “Ümumi MBA” və “Beynəlxalq Biznes” ixtisasları üzrə magistr diplomu əldə edə biləcəklər.
Magistrlər təhsilin 1-ci ilinin payız, yaz və yay semestrlərini Amerika Birləşmiş Ştatlarında LU-da keçirəcəklər.  Lincoln Universitetindəki 7 əsas və 2 seçmə fənləri götürərək müvafiq şərtlər əsasında 4 + 4 + 1 və ya 4 + 3 + 2 üsulu ilə təhsil alacaqlar. Lincoln Universitetində təhsillərini davam etdirərkən, tələbələr öz tədqiqat layihəsi mövzusunu və rəhbərlərini seçəcəklər (birini Lincoln Universitetindən və digərini isə UNEC-dən).  Bu birgə tədqiqat layihəsi olacaqdır. Tələbələr üçüncü və dördüncü semestrlərini tamamlamaq üçün UNEC-də fənlərin qalanını götürəcəklər. Tələbələr birgə tədqiqat layihəsini bitirəcək və UNEC-də müdafiə edəcəklər. Proqramı müvəffəqiyyətlə başa vuran tələbələr UNEC diplomu ilə yanaşı Linkoln Universitetinin diplomunu da əldə edəcəklər. Təhsil ingilis dilindədir. Amerikada təhsil müddətində magistrlər işləmək hüququ əldə edəcəklər.

UNEC приступает к программе двойного диплома с университетом Линкольна США
UNEC_210918Посредством программы двойного диплома с университетом Линкольна (LU) США студенты смогут получить диплом магистра по специальностям «Общий MBA» и «Международный бизнес».
Студенты осенний, весенний и летний семестр 1-го года обучения проведут в Соединенных Штатах Америки в LU. Взяв 7 основных и 2 дисциплины по выбору университета Линкольна, студенты на основе соответствующих условий получат образование по методу 4 + 4 + 1 или  4 + 3 + 2. Продолжая учебу в университете Линкольна, студенты выберут тему своего исследовательского проекта и руководителей (одного из университета Линкольна, а другого из UNEC). Это будет совместным исследовательским проектом. Для завершения третьего и четвертого семестров студенты возьмут оставшиеся дисциплины в UNEC. Студенты завершат совместный исследовательский проект и будут защищаться в UNEC. Студенты, успешно завершившие программу, наряду с дипломом UNEC получат также диплом университета Линкольна. Обучение на английском языке. В течение учебы в Америке магистры имеют право работать.