UNEC-in magistrləri ABŞ-ın Linkoln Universiteti (LU) ilə ikili diplom proqramı vasitəsilə “Ümumi MBA” və “Beynəlxalq Biznes” ixtisasları üzrə magistr diplomu əldə edə biləcəklər.
Magistrlər təhsilin 1-ci ilinin payız, yaz və yay semestrlərini Amerika Birləşmiş Ştatlarında LU-da keçirəcəklər.  Lincoln Universitetindəki 7 əsas və 2 seçmə fənləri götürərək müvafiq şərtlər əsasında 4 + 4 + 1 və ya 4 + 3 + 2 üsulu ilə təhsil alacaqlar. Lincoln Universitetində təhsillərini davam etdirərkən, tələbələr öz tədqiqat layihəsi mövzusunu və rəhbərlərini seçəcəklər (birini Lincoln Universitetindən və digərini isə UNEC-dən).  Bu birgə tədqiqat layihəsi olacaqdır. Tələbələr üçüncü və dördüncü semestrlərini tamamlamaq üçün UNEC-də fənlərin qalanını götürəcəklər. Tələbələr birgə tədqiqat layihəsini bitirəcək və UNEC-də müdafiə edəcəklər. Proqramı müvəffəqiyyətlə başa vuran tələbələr UNEC diplomu ilə yanaşı Linkoln Universitetinin diplomunu da əldə edəcəklər. Təhsil ingilis dilindədir. Amerikada təhsil müddətində magistrlər işləmək hüququ əldə edəcəklər.

UNEC is beginning a dual diploma program with Lincoln University of the United States
UNEC_210918Students will be able to earn a Master’s diploma   in “General MBA” and “International Business” by double diploma program with the US Lincoln University (LU).
Students will spend the autumn, spring and summer terms of the 1st year of study in LU in the United States.  Receiving   7 basic and 2 elective subjects at Lincoln University, they   will be trained on 4 + 4 + 1 or 4 + 3 + 2 way, based on appropriate conditions. While continuing their education at Lincoln University, students will choose the   subject of their   research project   and scientific   supervisors (one from Lincoln University and the other from UNEC). It will be a joint research project. Students will take the rest of the subjects at   UNEC to complete their   third and fourth terms. Students will complete a joint research project and defend at   UNEC. Students who successfully complete the program will   obtain a diploma of the University of Lincoln along with the UNEC diploma. Education is in English. During the study in America, masters will have the right to work.