UNEC Azərbaycanın və dünyanın tanınmış iqtisadçılarını bir platformada toplayacaq
UNEC yeni layihəyə – iqtisadçı alimlərin və praktiklərin “diskurs.az” virtual iqtisadi forumu layihəsinə start verib. Layihənin məqsədi ən aktual iqtisadi məsələlərin müzakirəsini təşkil etmək üçün Azərbaycanın, eləcə də tanınmış xarici iqtisadçıların bir araya gələ biləcəkləri məkanın yaradılmasıdır.
Diskurs.az maraq kəsb edən məsələlərə dair materialları həm yerləşdirməyə, həm də onları qiymətləndirməyə və şərhlər əlavə etməyə, habelə sosial şəbəkələrdə paylaşmağa imkan verir.
Virtual iqtisadi forumda iqtisadi proseslərin ekspert icmalı təqdim ediləcək, müxtəlif iqtisadi məsələlərə aid müvafiq ekspertlərin rəy və təklifləri yerləşdiriləcək. Eyni zamanda istifadəçilərə öz maraq dairələrinə uyğun əlavə rubrikalar yaratmaq imkanı da veriləcək.
İstifadəçilər və iştirakçılar Azərbaycanda elə bir unikal intellektual meydançanın iştirakçılarına çevriləcəklər ki, orada iqtisadiyyatın və biznesin aktual məsələlərini ölkənin aparıcı iqtisadçı alimləri ilə və müxtəlif sahələrin mütəxəssisləri ilə birbaşa müzakirə edə biləcəklər.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetiiqtisadçıları diskurs.az virtual iqtisadi forumun işində iştirak edərək iqtisadi proseslərlə bağlı öz fikirlərini ictimayyətlə bolüşməyə dəvət edir.

UNEC дает старт новому проекту – виртуальному экономическому форуму-проекту ученых-экономистов и практиков “diskurs.az”. Целью проекта является для обсуждения наиболее актуальных экономических вопросов создание пространства где могли бы собраться азербайджанские и известные зарубежные экономисты.
Diskurs.az дает возможность размещению, оценке, и внесению комментариев по интересующим вопросам, а также поделиться в социальных сетях.
На виртуальном экономическом форуме будет представлен обзор экономических процессов, размещены отзывы и предложения соответствующих экспертов по различным экономическим вопросам. В то же время пользователям будет дана возможность создания дополнительных рубрик по интересам.
Пользователи и экономисты станут участниками такого интеллектуального пространства в Азербайджане, где смогут обсуждать актуальные вопросы экономики и бизнеса непосредственно с ведущими учеными-экономистами страны и специалистами различных сфер.
Азербайджанский государственный экономический университет приглашает ученых принять участие в работе виртуального экономического форума diskurs.az и поделиться с мнениями по вопросам экономики с общественностью.