UNEC Azərbaycanın və dünyanın tanınmış iqtisadçılarını bir platformada toplayacaq
UNEC yeni layihəyə – iqtisadçı alimlərin və praktiklərin “diskurs.az” virtual iqtisadi forumu layihəsinə start verib. Layihənin məqsədi ən aktual iqtisadi məsələlərin müzakirəsini təşkil etmək üçün Azərbaycanın, eləcə də tanınmış xarici iqtisadçıların bir araya gələ biləcəkləri məkanın yaradılmasıdır.
Diskurs.az maraq kəsb edən məsələlərə dair materialları həm yerləşdirməyə, həm də onları qiymətləndirməyə və şərhlər əlavə etməyə, habelə sosial şəbəkələrdə paylaşmağa imkan verir.
Virtual iqtisadi forumda iqtisadi proseslərin ekspert icmalı təqdim ediləcək, müxtəlif iqtisadi məsələlərə aid müvafiq ekspertlərin rəy və təklifləri yerləşdiriləcək. Eyni zamanda istifadəçilərə öz maraq dairələrinə uyğun əlavə rubrikalar yaratmaq imkanı da veriləcək.
İstifadəçilər və iştirakçılar Azərbaycanda elə bir unikal intellektual meydançanın iştirakçılarına çevriləcəklər ki, orada iqtisadiyyatın və biznesin aktual məsələlərini ölkənin aparıcı iqtisadçı alimləri ilə və müxtəlif sahələrin mütəxəssisləri ilə birbaşa müzakirə edə biləcəklər.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetiiqtisadçıları diskurs.az virtual iqtisadi forumun işində iştirak edərək iqtisadi proseslərlə bağlı öz fikirlərini ictimayyətlə bolüşməyə dəvət edir.

UNEC has started a new project-economic scientists’ and practitioners’ virtual economic forum diskurs.az. The goal of the project is to create the space where the well known Azerbaijan and foreign economists could come together to discuss the most pressing issues.
Diskurs.az creates the opportunity to place the materials of interest, as well as to assess and comment them and to share in social networking.
The virtual forum will feature expert review of economic trends, expert opinions and suggestions will be placed on a variety of economic issues. At the same time, users will be given the opportunity to create rubrics to fit their interests.
Users and attendees become participants of a unique intellectual platform where they will able to discuss topical issues of the economy and business with the country’s leading economists, scientists and experts in various fields directly.
Azerbaijan State University of Economics invites the economists to visit diskurs.az and share their opinions related with economic topics with public.