UNEC dünya təhsil bazarında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi kimi mövqeyini gücləndirməkdədir.
Belə ki, UNEC brendi Litva, Latviya, Polşa, Slovakiya, Macarıstan, Xorvatiya və Türkiyədən sonra səkkizinci xarici ölkə olaraq, Estoniyada da qeydiyyatdan keçdi.
Yaxın zamanlarda UNEC markasının digər xarici ölkələrdə də qorunma altına alınması gözlənilir.
Sevindirici haldır ki, öz əhatə dairəsini gündən-günə genişləndirən UNEC, təklif etdiyi təhsil proqramları və xidmətləri ilə artıq bir dünya markasına çevrilməkdədir.
Təsadüfi deyil ki, UNEC-in dünyanın bir sıra nüfuzlu beynəlxalq reytinq təşkilatlarında əldə etdiyi uğurlu nəticələr həm də UNEC brendinin artan gücü ilə əlaqədardır.

UNEC brand was also known in Estonia
UNEC is strengthening its position in the world education market as a brand of Azerbaijan State University of Economics.
Thus, UNEC brand is registered in Estonia as the eighth foreign country after Lithuania, Latvia, Poland, Slovakia, Hungary, Croatia and Turkey.
UNEC brand is expected to be protected in other countries in the near future.
It is gratifying that UNEC, which is expanding its coverage day by day, is becoming a world brand with its educational programs and services.
It is no coincidence that the successful results of UNEC in a number of prestigious international rating agencies around the world are also due to the growing strength of   UNEC brand.