UNEC dünya təhsil bazarında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi kimi mövqeyini gücləndirməkdədir.
Belə ki, UNEC brendi Litva, Latviya, Polşa, Slovakiya, Macarıstan, Xorvatiya və Türkiyədən sonra səkkizinci xarici ölkə olaraq, Estoniyada da qeydiyyatdan keçdi.
Yaxın zamanlarda UNEC markasının digər xarici ölkələrdə də qorunma altına alınması gözlənilir.
Sevindirici haldır ki, öz əhatə dairəsini gündən-günə genişləndirən UNEC, təklif etdiyi təhsil proqramları və xidmətləri ilə artıq bir dünya markasına çevrilməkdədir.
Təsadüfi deyil ki, UNEC-in dünyanın bir sıra nüfuzlu beynəlxalq reytinq təşkilatlarında əldə etdiyi uğurlu nəticələr həm də UNEC brendinin artan gücü ilə əlaqədardır.

Бренд UNEC признан в Эстонии
UNEC на мировом образовательном рынке усиливает свои позиции в качестве бренда Азербайджанского государственного экономического университета.
Так, бренд UNEC зарегистрирован также в Эстонии восьмой стране после Литвы, Латвии, Польши, Словакии, Венгрии, Хорватии и Турции.
Ожидается, что в ближайшем будущем бренд UNEC будет защищен и в других зарубежных странах.
Отрадно, что UNEC расширяя свою сферу изо дня в день и предлагая свои образовательные программы и услуги, превращается в мировое пространство.
Неслучайно, что успешные результаты UNEC в ряде престижных международных рейтинговых организациях связаны с растущей силой бренда UNEC.