UNEC brendi Xorvatiyada da tanındı
Universitetlərin beynəlmiləlləşməsi və bu sek­torda baş verən qlobal trendlər ali təhsil müəssisələri arasında güclü rəqabət mü­hitinin yaranmasına gətirib çıxarmışdır.
Digər sahələrdə olduğu kimi, uni­ver­si­tet­lər arasında da güclü rəqabət on­ların brendlənməsini zərurətə çevrilmişdir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) də bu istiqamətdə uğurlara imza atır. Belə ki, UNEC brendi öz əhatə dairəsini günü-gündən genişləndirməklə, 2018-ci ildə ilk dəfə Türkiyədə, daha sonra isə Avropanın daha 4 ölkəsində – Polşa, Slovakiya, Latviya, Litva – qeydiyyata alınmışdır. 2020-ci il 8 apreldə isə UNEC Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi kimi Xorvatiyada qeydiyyata alınmışdır.
Beləliklə, UNEC brendi artıq 6 xarici ölkədə tanınmış və qısa vaxtda Avropanın daha 8 ölkəsində onun qeydiyyata alınması üçün zəruri işlər tamamlanmışdır.

Бренд UNEC признан в Хорватии
bina_UNEC_100220Интернационализация университетов и глобальные тренды в этом секторе привели к созданию сильной конкуренции среди высших учебных заведений.
Так же как и в других сферах, сильная конкуренция среди университетов превратила в необходимость их брендирование.
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в этом направлении достигнуты успехи. Так, бренд UNEC расширяя свои возможности изо дня в день, в 2018 году зарегистрировал себя впервые в Турции, позже в 4 странах Европы – Польше, Словакии, Латвии, Литве.  А 8 апреля 2020 года UNEC как бренд Азербайджанского государственного экономического университета был зарегистрирован в Хорватии.
Таким образом, бренд  UNEC уже признан в 6 зарубежных странах и ведутся необходимые работы в связи с признанием его за короткое время еще в 8 странах Европы.