UNEC brendi Xorvatiyada da tanındı
Universitetlərin beynəlmiləlləşməsi və bu sek­torda baş verən qlobal trendlər ali təhsil müəssisələri arasında güclü rəqabət mü­hitinin yaranmasına gətirib çıxarmışdır.
Digər sahələrdə olduğu kimi, uni­ver­si­tet­lər arasında da güclü rəqabət on­ların brendlənməsini zərurətə çevrilmişdir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) də bu istiqamətdə uğurlara imza atır. Belə ki, UNEC brendi öz əhatə dairəsini günü-gündən genişləndirməklə, 2018-ci ildə ilk dəfə Türkiyədə, daha sonra isə Avropanın daha 4 ölkəsində – Polşa, Slovakiya, Latviya, Litva – qeydiyyata alınmışdır. 2020-ci il 8 apreldə isə UNEC Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi kimi Xorvatiyada qeydiyyata alınmışdır.
Beləliklə, UNEC brendi artıq 6 xarici ölkədə tanınmış və qısa vaxtda Avropanın daha 8 ölkəsində onun qeydiyyata alınması üçün zəruri işlər tamamlanmışdır.

The UNEC brand is also known in Croatia
bina_UNEC_100220The internationalization of universities and global trends in this sector have led to a strong competitive environment among higher education institutions.
As in other areas, strong competition between universities has made it necessary to brand them.
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is also making progress in this direction. So as  expanding its coverage day by day,  UNEC brand has been registered for the first time in 2018 in Turkey, and then in 4 more European countries – Poland, Slovakia, Latvia, Lithuania. On April 8, 2020, UNEC was registered in Croatia as a brand of the Azerbaijan State University of Economics.
Thus, the UNEC brand has already been recognized in 6 foreign countries, and in a short time the necessary work has been completed to register it in 8 more European countries.