UNEC “CIMA- İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020″yə qoşulub
musabiqe_CIMA_290520UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (İSE) “CIMA – İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020″yə qoşulub.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Aqil Əzizovun rəhbərliyi ilə müsabiqədə universitet üzrə 6 komanda təmsil olunacaq.
Komandalar arasında keçiriləcək yarışmanın birinci mərhələsinin 7-11 sentyabr, quiz mərhələsinin 18 sentyabr, ikinci mərhələnin 5-9 oktyabr və final mərhələsinin isə oktyabr (15.10.2020) və noyabr aylarında (19.11.2020) Polşanın paytaxtı Varşava şəhərində keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Yarışmada komandalarımıza Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimləri tərəfindən mentorluq dəstəyi göstəriləcək. Aqil Əzizovun rəhbərliyi ilə mentorlar hər üç mərhələdə komandalarımızı  yarışmaya hazırlayacaqlar.
Bu il keçiriləcək “CIMA- İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020” müsabiqəsində dünyanın 7 ölkəsindən 21 universitetin təmsil olunduğu 96 komanda yarışacaq.
Qeyd: CIMA (Sertifikatlı İdarəetmə Mühasibləri İnstitutu) dünyanın ən böyük və aparıcı idarəetmə mühasiblərinin peşəkar təşkilatıdır. CIMA, iş dünyasının tələb etdiyi kritik bilik və bacarıqları inkişaf etdirməyə kömək edən və bütün dünyada böyük və ya kiçik biznes sahələrində, dövlət və ya özəl sektorda fəaliyyət göstərmək üçün lazımi keyfiyyətləri formalaşdıran təşkilatdır.

28 MAY 2020 | VIEWS:
musabiqe_CIMA_290520UNEC has joined “CIMA-Emerging Leaders Competition 2020”, organized by International School of Economics (ISE).
The university will be represented by a total of 6 teams in the competition, which will be held under the leadership of the director of International School of Economics Aqil Azizov.
The first stage of the competition is intended to be held on September 7-11, the quiz stage on September 18, the second stage on October 5-9 and the final stage in October (15.10.2020) and November (19.11.2020) in Warsaw, Poland.
Instructors of International School of Economics will provide mentoring support to our teams in the competition. Under the leadership of Aqil Azizov, mentors will prepare our teams for the competition in all three stages.
96 teams representing 21 universities from 7 countries will compete in this year’s “CGMA – Emerging Leaders Competition 2020”.
Note: CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) is the  world’s largest and leading professional organization of management accountants. CIMA is an organization that helps develop the critical knowledge and skills required by the business world and builds the qualities needed to operate in large or small businesses, public or private sectors, around the world.