UNEC “CIMA- İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020″yə qoşulub
musabiqe_CIMA_290520UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (İSE) “CIMA – İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020″yə qoşulub.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Aqil Əzizovun rəhbərliyi ilə müsabiqədə universitet üzrə 6 komanda təmsil olunacaq.
Komandalar arasında keçiriləcək yarışmanın birinci mərhələsinin 7-11 sentyabr, quiz mərhələsinin 18 sentyabr, ikinci mərhələnin 5-9 oktyabr və final mərhələsinin isə oktyabr (15.10.2020) və noyabr aylarında (19.11.2020) Polşanın paytaxtı Varşava şəhərində keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Yarışmada komandalarımıza Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimləri tərəfindən mentorluq dəstəyi göstəriləcək. Aqil Əzizovun rəhbərliyi ilə mentorlar hər üç mərhələdə komandalarımızı  yarışmaya hazırlayacaqlar.
Bu il keçiriləcək “CIMA- İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020” müsabiqəsində dünyanın 7 ölkəsindən 21 universitetin təmsil olunduğu 96 komanda yarışacaq.
Qeyd: CIMA (Sertifikatlı İdarəetmə Mühasibləri İnstitutu) dünyanın ən böyük və aparıcı idarəetmə mühasiblərinin peşəkar təşkilatıdır. CIMA, iş dünyasının tələb etdiyi kritik bilik və bacarıqları inkişaf etdirməyə kömək edən və bütün dünyada böyük və ya kiçik biznes sahələrində, dövlət və ya özəl sektorda fəaliyyət göstərmək üçün lazımi keyfiyyətləri formalaşdıran təşkilatdır.

UNEC подключился к «CIMA- конкурсу развивающихся лидеров 2020»
musabiqe_CIMA_290520При организационной поддержке Международной школы бизнеса (İSE) UNEC подключился к «CIMA- конкурсу развивающихся лидеров 2020».
На конкурсе, который состоится под руководством директора Международной школы бизнеса Агиля Азизова, в целом  по университету будут представлены 6 команд.
Проведение первого этапа конкурса среди команд предусматривается 7-11 сентября, этап викторины 18 сентября,  второй этап 5-9 октября и финальный этап в октябре  (15.10.2020) и ноябре  (19.11.2020) в столице Польши городе Варшаве.
На соревновании командам будет оказана менторская поддержка со стороны преподавателей Международной школы экономики. Под руководством Агиля Азизова менторы на всех трех этапах будут готовить команды к соревнованию.
На конкурсе «CIMA — конкурс развивающихся лидеров 2020», который состоится в этом году, будут соревноваться 96 команд, представляющих 21 университет из 7 стран мира.
Примечание: CIMA (Сертифицированный институт специалистов по управленческому учёту)   является крупнейшей и ведущей профессиональной организацией управленческих бухгалтеров в мире.  CIMA – это организация, помогающая развитию критических знаний и способностей, необходимых в деловом мире, а также формирующая необходимые качества для деятельности в сфере крупного и малого бизнеса в государственных и частных секторах во всем мире.