UNEC-də ADMİU-nun 100 illiyi münasibətilə sərgi keçirilib
UNEC-də Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin yaradılmasının 100 illiyi münasibətilə kitab və rəsm sərgisi keçirilib.
Sərgidə ADMİU-nun rektoru professor Ceyran Mahmudova, UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, Azərbaycanın tanınmış incəsənət xadimləri, hər iki universitetin professor-müəllim heyəti, tələbələr və digər qonaqlar iştirak ediblər. Yubiley səgrisində ADMİU-nun mədəniyyət və incəsənətdən bəhs edən kitabları, UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin müxtəlif mövzularda nəşrləri, həmçinin Dizayn Məktəbinin tələbələrinin bir-birindən maraqlı rəsm əsərləri və əl işləri nümayiş olunub. Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin ifa etdikləri milli musiqilərimiz tədbir iştirakçılarına xoş anlar yaşadıb. Sərgidə nümayiş olunan rəsm əsərləri və  əl işləri hər kəs tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Rektor profesoor Ədalət Muradov ADMİU-nun kollektivini 100 illik yubiley münasibətilə təbrik edərək, bu ali təhsil ocağının əldə etdiyi nailiyyətlərdən söz açıb. Ölkəmizin təhsil, mədəniyyət və incəsənət tarixində zəngin ənənələrə malik olan ADMİU-nun kollektivinə bundan sonrakı fəaliyyətlərində uğurlar arzulayan Ədalət Muradov rektor Ceyran Mahmudovaya UNEC tələbələrinin 100 illik yubileyə həsr etdikləri xatirə hədiyyəsini təqdim edib.

В UNEC по случаю 100-летия АГУКИ состоялась выставка
В UNEC по случаю 100-летия со дня основания Азербайджанского государственного университета культуры и искусств состоялась выставка книг и картин.
В выставке приняли участие ректор АГУКИ профессор Джейран Махмудова, ректор UNEC профессор Адалат Мурадов, известные деятели искусств Азербайджана, профессорско-преподавательский состав обоих университетов, студенты и другие гости. На юбилейной выставке демонстрировались книги, повествующие о культуре и искусстве АГУКИ, издания на разные темы Библиотечно-информационного центра UNEC, а также интересные картины и ручные работы студентов Школы дизайна. Национальная музыка в исполнении членов Творческого центра подарила участникам мероприятия приятные моменты. Представленные на выставке картины и изделия ручной работы вызвали у всех большой интерес.
Ректор профессор Адалат Мурадов поздравив коллектив АГУКИ со 100-летием, рассказал о достижениях этого высшего учебного заведения. Адалат Мурадов, пожелав успехов коллективу АГУКИ, имеющему богатые традиции в истории образования, культуры и искусства нашей страны, вручил ректору Джейран Махмудовой памятный подарок, посвященный студентами UNEC  100-летию.