UNEC-də ADMİU-nun 100 illiyi münasibətilə sərgi keçirilib
UNEC-də Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin yaradılmasının 100 illiyi münasibətilə kitab və rəsm sərgisi keçirilib.
Sərgidə ADMİU-nun rektoru professor Ceyran Mahmudova, UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, Azərbaycanın tanınmış incəsənət xadimləri, hər iki universitetin professor-müəllim heyəti, tələbələr və digər qonaqlar iştirak ediblər. Yubiley səgrisində ADMİU-nun mədəniyyət və incəsənətdən bəhs edən kitabları, UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin müxtəlif mövzularda nəşrləri, həmçinin Dizayn Məktəbinin tələbələrinin bir-birindən maraqlı rəsm əsərləri və əl işləri nümayiş olunub. Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin ifa etdikləri milli musiqilərimiz tədbir iştirakçılarına xoş anlar yaşadıb. Sərgidə nümayiş olunan rəsm əsərləri və  əl işləri hər kəs tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Rektor profesoor Ədalət Muradov ADMİU-nun kollektivini 100 illik yubiley münasibətilə təbrik edərək, bu ali təhsil ocağının əldə etdiyi nailiyyətlərdən söz açıb. Ölkəmizin təhsil, mədəniyyət və incəsənət tarixində zəngin ənənələrə malik olan ADMİU-nun kollektivinə bundan sonrakı fəaliyyətlərində uğurlar arzulayan Ədalət Muradov rektor Ceyran Mahmudovaya UNEC tələbələrinin 100 illik yubileyə həsr etdikləri xatirə hədiyyəsini təqdim edib.

An exhibition is held at UNEC on the occasion of the 100th anniversary of ASUCA
A book and art exhibition has been  held at UNEC on the occasion of the 100th anniversary of the establishment of the Azerbaijan State University of Culture and Arts.
The exhibition was attended by the rector of ASUCA professor Jeyran Mahmudova, the rector of UNEC  professor Adalat Muradov, well-known art figures of Azerbaijan, professors and teachers of both universities, students and other guests.At the anniversary exhibition  books on culture and art of ASUCA, UNEC Library Information Center’s publications on various topics, as well as interesting artworks and handicrafts of students of the School of Design were displayed. Our national music performed by the members of the Creative Center gave the event participants pleasant moments. The paintings and handicrafts displayed at the exhibition were met with great interest by everyone.
The rector Professor Adalat Muradov congratulated the staff of ASUCA on the occasion of its 100th anniversary and talked about the achievements of this higher educational institution. Adalat Muradov, wishing success to the staff of ASUCA, which has rich traditions in the history of education, culture and art of our country, presented the rector Jeyran Mahmudova a commemorative gift dedicated by UNEC students to the 100th anniversary.