UNEC-də beynəlxalq təlim keçirilib
UNEC-də “QHT İdarəetmə Akademiyası: Beynəlxalq Təcrübə” layihəsi çərçivəsində silsilə təlimlərə start verilib.
Layihənin əsas məqsədi gənclər təşkilatlarının beynəlxalq sahədə təcrübəsinin artırılması, onların beynəlxalq təşkilatlarda təmsil olunmasına yardımçı olmaq,  beynəlxalq platformalarla daha yaxından tanış olmaq, BMT Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri haqqında və gənclər təşkilatlarının BMT strukturları ilə əməkdaşlığa dair ətraflı məlumat verməkdir.
Layihə Gənclər Təşkilatları Milli Şurası və Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən “QHT İdarəetmə Akademiyası” (QİDA) Proqramı çərçivəsində ilk dəfə olaraq beynəlxalq təlim kursu formatında keçirilib. Layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, UNEC Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin təşkilati dəstəyi, Avropa Gənclər Forumu və “AİESEC Qlobal”-ın tərəfdaşlığı ilə baş tutub.
Beynəlxalq təlimçilərin iştirakı ilə ingilis dilində təşkil olunan təlimlər 4 gün davam edib. Sonda təlimlərdə fəal iştirak etmiş tələbələrə sertifikat və şəhadətnamələr verilib.

International Training held at UNEC
A series of events within the project “NGO Management Academy: International Experience” has been started at UNEC.
The project is focused on improving experience of youth organizations in international arena, support their representation in international organizations, to make them familiar with international platforms and provide them with the information about UN Sustainable Development Goals and cooperation of youth organizations with the bodies of the UN.
The Project was held in the form of international training course for the first time within the Program of “NGO Management Academy” implemented by the National Council of Youth Organizations, Ministry of Youth and Sports. The Project took place with financial support of Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan, organizational support of the UNEC International Graduate Doctoral Center and partnership of the European Youth Forum and “AIESEC Global”.
Trainings held by the international trainers in English lasted for 4 days. Students attended the trainings were awarded certificates in the end.