UNEC-də EDUMAN elektron universitet təlimlərinə start verilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində vahid elektron idarəetmə platforması olan EDUMAN sisteminin istifadəsinə başlanılıb. Tədris prosesində müasir texnologiyaların tətbiqi sahəsində həyata keçirilən yeniliklərdən biri olan bu sistem vasitəsilə bütün tədris prosesinin elektronlaşdırılması mümkün olacaq.
Sentyabrın 8-də sistemin tətbiqi ilə əlaqədar Uçot-iqtisad və Maliyyə fakültələrinin müəllimləri üçün təşkil olunan təlimlərdə elektron tribuna, müəllimlərin şəxsi kabineti, elektron jurnal, sərbəst işlərin elektron qaydada qəbulu və digər mövzular haqqında məlumat verilmişdir.
Təlimlərin ilk günündə 110 müəllim iştirak etmişdir. Növbəti günlərdə daha 150 müəllimin təlimlərdə iştirakı planlaşdırılır.

08 SEPTEMBER 2015 | VIEWS:
Azerbaijan State University of Economics begins to use EDUMAN unit electronic management platform. The digitalization of the whole teaching process will be available via this system which is one of the innovations implemented in the field of modern technologies. Teaching staffs of the Schools of Accounting and Finance were organized training in accordance with the system application and informed about e- tribune, teachers’ personal cabinet, e- journal, topics’ admission in an electronic form and other issues on September 8.
110 instructors attended the training the first day. 150 teachers are planned to attend the training next days.