Dekabrın 30-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2015/2016-cı tədris ilinin qış imtahan sessiyası başlayıb. Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun imtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi barədə imzaladığı müvafiq əmrə uyğun olaraq, universitetdə keçirilən imtahanlarda ictimaiyyətin və valideynlərin iştirakı da təmin olunub.
İmtahan sessiyasında tələbələ və valideynlərin, həmçinin ictimaiyyətin müraciətlərinin qəbulu və araşdırılması məqsədilə bütün tədris binalarında “Qərargah” yaradılıb. İmtahanlarla bağlı sual, təklif və iradların operativ araşdırılması üçün universitetin “Qaynar xətt”inə (146-1-3) müraciət etmək mümkündür. Əlavə olaraq, tələbələr Elektron Apellyasiya Sistemi vasitəsilə də “online” formada müraciətləriniünvanlaya biləcəklər.
İmtahan sessiyası dövründə UNEC-in rektoru hər həftənin şənbə günü “Açıq qapı” günü keçirəcək.
Qış imtahan sessiyası fevralın 1-də yekunlaşacaq. Hər bir kurs üzrə ən çox bal toplayan 15 tələbəyə ikinci əlaçı təqaüdü veriləcək. Məqsəd UNEC tələbələrinin təhsilə olan maraqlarının stimullaşdırılmasıdır.

Winter Exam Session starts at UNEC
Winter exam session of 2015/2016 academic year has started at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on December 30. According to the order signed by the Minster of Education Mikayil Jabbarov on the organization and conduct of the exam session, the attendance of the public and parents is also provided in the exams held at the University.
“Headquarters” has been created in all academic buildings aiming to admit the students’ and parents’, as well as people’s appeals and investigate them during the exam session. Questions, suggestions and claims related with the exams are also possible to appeal on the hotline (146-1-3). In addition, students will be able to address their complaints online via Electronic Appeal System.
UNEC Rector will also held “Open Door” days every Saturday during the exam session.
Note that, in accordance with the Scientific Council’s decision, 15 students with the highest results in each course will have a chance of getting the second scholarship of the “excellent” student. The purpose of the project is to stimulate the students’ interests to education.