Dekabrın 30-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2015/2016-cı tədris ilinin qış imtahan sessiyası başlayıb. Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun imtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi barədə imzaladığı müvafiq əmrə uyğun olaraq, universitetdə keçirilən imtahanlarda ictimaiyyətin və valideynlərin iştirakı da təmin olunub.
İmtahan sessiyasında tələbələ və valideynlərin, həmçinin ictimaiyyətin müraciətlərinin qəbulu və araşdırılması məqsədilə bütün tədris binalarında “Qərargah” yaradılıb. İmtahanlarla bağlı sual, təklif və iradların operativ araşdırılması üçün universitetin “Qaynar xətt”inə (146-1-3) müraciət etmək mümkündür. Əlavə olaraq, tələbələr Elektron Apellyasiya Sistemi vasitəsilə də “online” formada müraciətləriniünvanlaya biləcəklər.
İmtahan sessiyası dövründə UNEC-in rektoru hər həftənin şənbə günü “Açıq qapı” günü keçirəcək.
Qış imtahan sessiyası fevralın 1-də yekunlaşacaq. Hər bir kurs üzrə ən çox bal toplayan 15 tələbəyə ikinci əlaçı təqaüdü veriləcək. Məqsəd UNEC tələbələrinin təhsilə olan maraqlarının stimullaşdırılmasıdır.

В UNEC приступили к зимней экзаменационной сессии
30 декабря в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) началась зимняя экзаменационная сессия 2015/2016 учебного года. В соответствии с приказом министра образования Микаила Джаббарова об организации и проведении экзаменационной сессии на экзаменах, проходящих в университете будет обеспечено присутствие преподавателей и общественности.
С целью рассмотрения обращения студентов и родителей, а также общественности во всех учебных зданиях созданы руководящие центры. Для оперативного рассмотрения вопросов, возникших в связи проведением экзаменов, с предложениями и замечаниями, можно обратиться на горячую линию (146-1-3) университета. Помимо этого, студенты могут обратиться посредством Электронной аппеляционной системы в форме «онлайн».
В течение экзаменационной сессии ректор UNEC в каждую субботу будет проводить «День открытых дверей».
Зимняя экзаменационная сессия завершится 1 февраля. По каждому курсу 15 студентам, набравшим наиболее высокие баллы, будет выдаваться вторая стипендия отличника. Цель – стимулирование у студентов UNEC интереса к учебе.