İyulun 10-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) ilk Avropa Oyunlarında könüllü kimi iştirak edən tələbələrlə görüş keçirilib.
Görüşdə tələbələrin könüllü kimi fəaliyyətləri zamanı rastlaşdıqları maraqlı hadisələrdən bəhs edən video-çarx nümayiş olunub. Video-çarx tələbələr tərəfindən maraqla qarşılanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov ilk Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkil olunmasından və könüllülərin fəaliyyətlərindən danışıb. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım, Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyevanın könüllülərin iştirakına verdiyi yüksək dəyərdən danışıb.
Rektor bildirib ki, 17 gün möhtəşəm idman tədbiri heç şübhəsiz ki, ölkəmiz üçün iqtisadi baxımdan çox böyük bir hadisə kimi də qiymətləndirilə bilər. I Avropa oyunları ölkəmizdə insan kapitalı, həmçinin də sosial kapitalın inkişafına da təkan vermişdir ki, bunlar da ölkənin davamlı iqtisadi inkişafı baxımından həlledici əhəmiyyətə malikdir.
UNEC-dən 2657 tələbənin iştirak etdiyi bu könüllülər hərəkatı ölkəmizin xarici vətəndaşlara ən yüksək səviyyədə təqdim olunması işində aktiv iştirak edərək xalqımızı, doğma vətənimizi, o cümlədən təhsil aldıqları universitetlərini layiqincə təmsil etmişlər.
Könüllülərə uğurlu iştiraklarına görə şəxsi işlərinə əlavə olunmaqla hər bir tələbəyə təşəkkürnamə verilməsi barədə qərar qəbul edildi.

В UNEC состоялась встреча со студентами, принявшими участие на I Европейских играх, в качестве волонтеров
10 ИЮЛЯ 2015 | VIEWS:
10 июля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялась  встреча со студентами, принявшими участие на  I Европейских играх, в качестве волонтера.
В ходе встречи, был показан видеоролик об интересных событиях, с которыми  студенты столкнулись во время добровольческой деятельности.  Видеозапись была с интересом воспринята студентами.
Ректор UNEC, профессор Адалят Мурадов рассказал о высоком уровне организации первых Европейских игр и деятельности волонтеров. Он подчеркнул, что Президент Азербайджана Ильхам Алиев и председатель Оргкомитета Европейских игр, первая леди Мехрибан Алиева высоко оценили участие добровольцев.
Ректор отметил, что  сказал, что 17 дней зрелищного спортивного мероприятия, без сомнения, является очень большим событием для нашей страны. I Европейские игры стали стимулом для развития человеческого капитала, а также социального капитала, что имеет решающее значение для устойчивого экономического развития страны.
Участники этого волонтерского движения, среди которых были  более 2657 студентов-добровольцев UNEC, активно участвуя в деле демонстрации страны, перед иностранными гражданами, на самом высоком уровне, достойно представляли наш народ, страну, в том числе и университеты, где они учатся.
За успешное участие добровольцев было принято решение о предоставлении каждому студенту благодарности с занесением в личное дело.