İyulun 10-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) ilk Avropa Oyunlarında könüllü kimi iştirak edən tələbələrlə görüş keçirilib.
Görüşdə tələbələrin könüllü kimi fəaliyyətləri zamanı rastlaşdıqları maraqlı hadisələrdən bəhs edən video-çarx nümayiş olunub. Video-çarx tələbələr tərəfindən maraqla qarşılanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov ilk Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkil olunmasından və könüllülərin fəaliyyətlərindən danışıb. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım, Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyevanın könüllülərin iştirakına verdiyi yüksək dəyərdən danışıb.
Rektor bildirib ki, 17 gün möhtəşəm idman tədbiri heç şübhəsiz ki, ölkəmiz üçün iqtisadi baxımdan çox böyük bir hadisə kimi də qiymətləndirilə bilər. I Avropa oyunları ölkəmizdə insan kapitalı, həmçinin də sosial kapitalın inkişafına da təkan vermişdir ki, bunlar da ölkənin davamlı iqtisadi inkişafı baxımından həlledici əhəmiyyətə malikdir.
UNEC-dən 2657 tələbənin iştirak etdiyi bu könüllülər hərəkatı ölkəmizin xarici vətəndaşlara ən yüksək səviyyədə təqdim olunması işində aktiv iştirak edərək xalqımızı, doğma vətənimizi, o cümlədən təhsil aldıqları universitetlərini layiqincə təmsil etmişlər.
Könüllülərə uğurlu iştiraklarına görə şəxsi işlərinə əlavə olunmaqla hər bir tələbəyə təşəkkürnamə verilməsi barədə qərar qəbul edildi.

Meeting with UNEC Students voluntarily participating in the I European Games
Meeting with the students participated in the I European Games as volunteers was held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on July 10.
A video consisting of the interesting incidents that the students faced within their activities as volunteers was demonstrated during the meeting. The video was of great interest by the students.
UNEC Rector, Dr. Adalat Muradov spoke about the organization of the I European Games in a highest level and the volunteers’ activity. He stressed the high value to the participation of volunteers provided by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and the first Lady, European Games Organization Committee’s Chairman Mehriban Aliyeva.
Rector noted that 17 days of spectacular sporting event undoubtedly, can also be measured as a very big event for our country in economic terms. The I European Games gave an impetus to the human capital, as well as the development of the social capital in our country, which is crucial for sustainable economic development of the country.
The volunteers movement of 2657 UNEC students took an active part in the work of introducing our country to foreign citizens in the highest level worthily presented their nation, homeland and the university.
A decision on granting a letter of appreciation to each volunteer for their successful participation and to attach the letter to their portfolio was made in the end.