UNEC-də ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə “Açıq qapı” günü keçirilib
Bu gün UNEC-də İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərinin iştirakı ilə “Açıq qapı” günü keçirilib. Ənənəvi olaraq keçirilən tədbirin əsas məqsədi imtahan sessiyasında şəffaflığın və obyektivliyin daha da effektiv təmin edilməsi, müraciət və sorğuların operativ cavablandırılmasıdır.
“Açıq qapı” günündə hər bir vətəndaş UNEC-ə gələrək öz sual və müraciətini birbaşa rektora ünvanlaya bilər. Tanınmış ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə rektor, professor Ədalət Muradov tələbələri və digər vətəndaşları qəbul edərək, imtahan sessiyası ilə bağlı müraciətləri dinləyib.
Bəzi müraciətlər yerində həll edilib, digərlərinin operativ araşdırılması və vaxtında tədbirlərin görülməsi məqsədilə rektor aidiyyatı struktur bölmələrinə tapşırıqlarını verib.
Məlum olduğu kimi, UNEC-də imtahanlara nəzarəti ictimaiyyət nümayəndələrinin, ekspertlərin, jurnalistlərin üzvü olduğu İctimai Nəzarət Şurası həyata keçirir. Hər kəs şikayət və təkliflərini, onları narahat edən sualları Şuraya da ünvanlaya bilər.
Qeyd edək ki, “Açıq qapı” günləri imtahan sessiyasının sonuna kimi davam edəcək. Görüşlər hər həftənin şənbə günü keçiriləcək.

В UNEC с участием представителей общественности проведен «День открытых дверей»
Основной целью традиционного мероприятия является обеспечение еще большей эффективности  и объективности в период  экзаменационной сессии, оперативный  ответ на  обращения.
В «День открытых дверей» любой гражданин, посетив UNEC, может адресовать свои вопросы и обращения непосредственно ректору. В мероприятии с участием известных представителей общественности ректор, профессор Адалат Мурадов,  приняв студентов и других граждан, выслушал их обращения по поводу экзаменационной сессии.
Некоторые обращения были решены на месте, с целью оперативного рассмотрения других обращений и своевременного принятия мер ректор дал указания соответствующим структурам.
Как известно, в UNEC контроль экзаменов осуществляет Совет общественного контроля, членами которого являются представители общественности, эксперты, журналисты.  Каждый может адресовать свои жалобы и предложения, а также волнующие их вопросы Совету.
Следует отметить, что «Дни открытых дверей» будут проводиться до конца экзаменационной сессии. Встречи будут проводиться каждую субботу.