UNEC-də ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə “Açıq qapı” günü keçirilib
Bu gün UNEC-də İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərinin iştirakı ilə “Açıq qapı” günü keçirilib. Ənənəvi olaraq keçirilən tədbirin əsas məqsədi imtahan sessiyasında şəffaflığın və obyektivliyin daha da effektiv təmin edilməsi, müraciət və sorğuların operativ cavablandırılmasıdır.
“Açıq qapı” günündə hər bir vətəndaş UNEC-ə gələrək öz sual və müraciətini birbaşa rektora ünvanlaya bilər. Tanınmış ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə rektor, professor Ədalət Muradov tələbələri və digər vətəndaşları qəbul edərək, imtahan sessiyası ilə bağlı müraciətləri dinləyib.
Bəzi müraciətlər yerində həll edilib, digərlərinin operativ araşdırılması və vaxtında tədbirlərin görülməsi məqsədilə rektor aidiyyatı struktur bölmələrinə tapşırıqlarını verib.
Məlum olduğu kimi, UNEC-də imtahanlara nəzarəti ictimaiyyət nümayəndələrinin, ekspertlərin, jurnalistlərin üzvü olduğu İctimai Nəzarət Şurası həyata keçirir. Hər kəs şikayət və təkliflərini, onları narahat edən sualları Şuraya da ünvanlaya bilər.
Qeyd edək ki, “Açıq qapı” günləri imtahan sessiyasının sonuna kimi davam edəcək. Görüşlər hər həftənin şənbə günü keçiriləcək.

Please, support the publication of the information in the Mass Media Entity you are representing!
Today, the “Open Door” day has been held at UNEC with the participation of the members of the Public Supervisory Council. The main goal of the traditionally held event is to provide more effective transparency and objectivity of the exam session, and promptly respond to the appeals and requests.
On the “Open Door” day every citizen can come to UNEC and address their questions and appeals directly to the rector. At the event, attended by by the well-known public figures, the rector, professor Adalat Muradov received the students and other citizens, and listened to the appeals regarding the exam session.
Some appeals were resolved at once, and regarding other questions A.Muradov gave the instructions to the relevant structural subdivisions to conduct the opertaive investigations and take actions on the timely manner.
As it is known, the control over the examinations at UNEC is implemented by the Public Supervisory Council, the members of which are the representatives of the public, experts, and journalists. Everyone can address their complaints and suggestions, the issues that concern them to the Council,  as well.
It should be noted that, the “Open Door” days will continue until the end of the exam session. The meetings will be held on Saturdays every week.