UNEC-də Keyfiyyət Şurasının iclası keçirilib
Yanvarın 28-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Özünüqiymətləndirmə və keyfiyyətin yüksəldilməsi” üzrə daimi şuranın ikinci iclası keçirilib. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovun sədrliyi ilə keçən iclasın gündəliyinə beş məsələnin müzakirəsi çıxarılıb.
“Nəşrə təqdim edilən kitabların qiymətləndirilməsi” qaydaları və UNEC ilə digər ali təhsil müəssisələri arasında tələbə və müəllim mübadilə mexanizmi barədə təklif layihələri müzakirəyə çıxarılıb. Şura üzvlərinin rəyləri dinlənildikdən sonra hər iki məsələnin növbəti iclasa qədər təkmilləşdirilməsi tövsiyə edilib.
Şura üzvləri “Keyfiyyət elçilərinin fəaliyyət istiqamətlərinin, səlahiyyət və vəzifələrinin müəyyən edilməsi, mühazirə və seminar dərslərinin monitorinqi formaları”nı müzakirə edərək, sənədin təkmilləşdirilməsi və əmrləşdirilməsini qərara alıblar.
Şura üzvlərinin müzakirəsindən sonra “UNEC – biznes əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi və məzunların işlə təmin olunmasının təkmilləşdirilməsi layihəsi ilə “Tədris intizamının gücləndirilməsi tədbirləri haqqında” əmr layihəsi qəbul edilib.
Sonda UNEC rektoru Ə.Muradov gündəlikdəki məsələlərin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı müvafiq tapşırıqlarını verib.

В UNEC состоялось заседание Совета качества
28 января в Азербайджанском государственном экономическом университете  (UNEC) состоялось второе заседание постоянного совета  «Самооценка и повышение качества».  На повестку дня, проведенного под председательством ректора UNEC, профессора Адалята Мурадова, выдвинуто обсуждение пяти вопросов.
На обсуждение выдвинуты вопросы по правилам «Оценки книг, представленных к печати» и проекты предложения по поводу механизма обмена студентами и преподавателями между UNEC и другими вузами. Выслушав отзывы членов совета, было предложено усовершенствование каждого вопроса до очередного заседания.
Члены совета обсудив «Определения направления деятельности посланников качества, полномочия и обязанности, формы мониторинга лекций и семинаров», приняли решение об усовершенствовании и утверждении документа.
После обсуждения членами совета посредством проекта  «UNEC – развитие отношений бизнеса и усовершенствование обеспечения выпускников работой» принят проект приказа «О мерах по усилению учебной дисциплины».
В конце ректор UNEC А.Мурадов дал соответствующие поручения в связи с усовершенствованием вопросов повестки дня.