UNEC-də Keyfiyyət Şurasının iclası keçirilib
Yanvarın 28-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Özünüqiymətləndirmə və keyfiyyətin yüksəldilməsi” üzrə daimi şuranın ikinci iclası keçirilib. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovun sədrliyi ilə keçən iclasın gündəliyinə beş məsələnin müzakirəsi çıxarılıb.
“Nəşrə təqdim edilən kitabların qiymətləndirilməsi” qaydaları və UNEC ilə digər ali təhsil müəssisələri arasında tələbə və müəllim mübadilə mexanizmi barədə təklif layihələri müzakirəyə çıxarılıb. Şura üzvlərinin rəyləri dinlənildikdən sonra hər iki məsələnin növbəti iclasa qədər təkmilləşdirilməsi tövsiyə edilib.
Şura üzvləri “Keyfiyyət elçilərinin fəaliyyət istiqamətlərinin, səlahiyyət və vəzifələrinin müəyyən edilməsi, mühazirə və seminar dərslərinin monitorinqi formaları”nı müzakirə edərək, sənədin təkmilləşdirilməsi və əmrləşdirilməsini qərara alıblar.
Şura üzvlərinin müzakirəsindən sonra “UNEC – biznes əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi və məzunların işlə təmin olunmasının təkmilləşdirilməsi layihəsi ilə “Tədris intizamının gücləndirilməsi tədbirləri haqqında” əmr layihəsi qəbul edilib.
Sonda UNEC rektoru Ə.Muradov gündəlikdəki məsələlərin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı müvafiq tapşırıqlarını verib.

Meeting by the Quality Council of UNEC
The second session of the permanent council on “Self-assessment and Quality Improvement” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been held on January 28. The discussion of five issues has been included to the agenda of the session chaired by UNEC Rector, Professor Adalat Muradov.
The rules of the “Evaluation of the books submitted for publication” and the proposals on the mechanism for exchange of the students and teachers between UNEC and other higher education institutions have been discussed within the session. After the opinions by the members of the council were heard the improvement of both issues has been recommended until the next meeting.
Discussing the “Identification of the directions of Quality Ambassadors’ activities, their powers and duties, the monitoring forms of lectures and seminars” members of the council decided the improvement and the adoption of the document.
After the council members’ discussions, the project on “The development of UNEC- Business Relations and the Improvement of the Graduates Recruitment Process” and the draft order about “The Measures to Strengthen Training Discipline” have been adopted.
In the end, UNEC Rector, Professor Adalat Muradov gave relevant instructions to improve matters on the agenda.