UNEC-də “Könüllülük Akademiyası” layihəsi başa çatıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Könüllülük Akademiyası” layihəsi keçirilib. Azərbaycan Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin məqsədi tələbələr arasında könüllülük fəaliyyətinin populyarlaşması, eyni zamanda könüllülük mədəniyyətinin formalaşmasıdır.
Layihə çərçivəsində UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin I kurs tələbələri üçün 3 gün ərzində ekspertlərin iştirakı ilə təlimlər keçirilib. Təlimlərdə heç vaxt könüllü kimi fəaliyyət göstərməyən tələbələrə könüllülük fəlsəfəsi aşılanıb. Ölkədə keçiriləcək və dünyanın diqqət mərkəzində olan Formula-1 yarışlarında könüllü kimi necə qeydiyyatdan keçmək barədə məlumat verilib. Təlimlərdə iştirak edən YAP Gənclər Birliyinin sədr müavini Əli Pənahov və təşkilatı işlər üzrə şöbənin rəhbəri Elmar Məmmədov könüllülüyün önəmi, UNEC tələbələrinin YAP GB-də də könüllü kimi fəaliyyət göstərə biləcəklərini bildirib.
Sonda tələbələrə iştirakçı sertifikatı verilib.
“Könüllülük Akademiyası” layihəsinin rəhbəri Texnologiya və dizayn fakültəsinin III kurs tələbəsi Cəmilə Abdullayevadır.

В UNEC завершился проект «Академия добровольчества»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) проведен проект «Академия добровольчества». Целью проведения проекта  при финансовой поддержке Фонда молодежи при Президенте Азербайджана является популяризация добровольческой деятельности среди студентов, в то же время формирование культуры добровольчества.
В рамках проекта для студентов I курса факультета Технологии и дизайн UNEC в течение 3-х дней проведен тренинг с участием экспертов. На тренингах студентам никогда, не занимающимся добровольческой деятельностью,  раскрыта философия добровольчества.  Дана информация о добровольческой  регистрации на соревнованиях Формула-1, которые будут проводиться в стране и находятся в центре внимания всего мира. Участвующий на тренингах заместитель председателя Молодежного объединения YAP Али Панахов и руководитель отдела по организационным работам Эльмар Мамедов отметил, что студенты UNEC будут иметь возможность действовать в МО YAP в качестве добровольцев.
В конце студентам вручили сертификаты участника.
Руководителем проекта «Академия добровольчества» является студентка III курса факультета Технологии и дизайн Джамиля Абдуллаева.