Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Youth in Business – ölkənin ilk milli biznes çempionatı keçirilib. İB Club gənclərin inkişaf mərkəzi və Almaniyanın Sparkasse maliyyə fondunun ortaq layihəsi olan çempionatın 4-cü mövsümündə 18 komanda öz biznes planları ilə yarışa qatılıb. Finala isə 6 komanda vəsiqə qazana bilib.
Peşəkar münsiflərin rəyi ilə çempionatın qalibi UNEC tələbəsi Cəlil Abbaslının təlimçiliyi ilə Enterpreneurs komandası layiq görülüb. 2-ci yerin sahibi də UNEC tələbəsi Leyla Quliyevanın təlimçiliyi ilə Fələq komandası olub. 3-cü yerə isə, Bakı Dövlət Universitetinin tələbəsi Qumru Şərəfxanovanın təlimçiliyi ilə Vega komandası çıxıb.

The “Youth in Business Vol.4” Championship completed at UNEC
The first national business championship of the country-Youth in Business has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). 18 teams joined the contest with their business plans in the 4th season of the joint project of IB Club Youths’ Development Center and the financial fund of Germany Sparkasse. 6 teams gained a chance for the final.
The team Entrepreneurs represented by UNEC student Jalil Abbasli became the winner of the Championship by the professional jury. II place was gained by the team Falag represented by UNEC student Leyla Guliyeva. The winner of the III place became Vega represented by the student of Baku State University Gumru Sharafkhanova.