Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Youth in Business – ölkənin ilk milli biznes çempionatı keçirilib. İB Club gənclərin inkişaf mərkəzi və Almaniyanın Sparkasse maliyyə fondunun ortaq layihəsi olan çempionatın 4-cü mövsümündə 18 komanda öz biznes planları ilə yarışa qatılıb. Finala isə 6 komanda vəsiqə qazana bilib.
Peşəkar münsiflərin rəyi ilə çempionatın qalibi UNEC tələbəsi Cəlil Abbaslının təlimçiliyi ilə Enterpreneurs komandası layiq görülüb. 2-ci yerin sahibi də UNEC tələbəsi Leyla Quliyevanın təlimçiliyi ilə Fələq komandası olub. 3-cü yerə isə, Bakı Dövlət Universitetinin tələbəsi Qumru Şərəfxanovanın təlimçiliyi ilə Vega komandası çıxıb.

В UNEC завершился чемпионат “Youth in Business Vol.4”
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялся первый в стране национальный бизнес-чемпионат Youth in Business. В 4-ом сезоне чемпионата, совместного проекта Центра развития молодежи клуба ОО и  финансового фонда Sparkasse Германии, 18 команд, представив бизнес-планы, включились в соревнование. В финал же завоевали пропуск 6 команд.
По решению профессионального жюри победителем была признана команда Enterpreneurs под руководством студента UNEC Джалила Аббаслы . На втором месте команда Fələq также под руководством студентки UNEC Лейлы Гулиевой. А на 3 месте команда Vega под руководством студентки Бакинского государственного университета Гумру Шарафхановой.