UNEC-də növbəti ictimai müzakirə: Yaşıl iqtisadiyyat, Rəqəmsal Azərbaycan
Prezident İlham Əliyevin yeni dövrün əsas milli ideyası və ideyaları ilə bağlı UNEC-də start verilən “Gələcək özümü gələcək?”  adlı növbəti ictimai müzakirə “Yaşıl iqtisadiyyat, Rəqəmsal Azərbaycan: Yaşıl müqayisəli  üstünlüklər, rəqəmsal dayanıqlılıq!” mövzusunda olub.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin yeni milli ideyaların formalaşması barədə çağırışını əsas tutaraq, UNEC-də müxətlif sahələr üzrə yeni ideyaların müzakirəsi davam edir. Rektor bu dəfəki müzakirənin mövzusunun müəyyən edilməsində ölkə Prezidentinin verdiyi müsahibələrdə səsləndirdiyi fikirləri nəzərə alaraq, 2 ideya – Yaşıl iqtisadiyyat və Rəqəmsal Azərbaycan əsas götürülüb.
Müzakirələr zamanı Azərbaycan iqtisadiyyatını yaşıllaşdırmaq məqsədilə ölkənin rəqabət üstünlüyü olan sahələrinin müəyyən edilməsi və bu sahələrin inkişafı istiqamətində atılacaq addımlarla bağlı yeni ideyalar səsləndirilib.
Prezident İlham Əliyevin müəyyənləşdirdiyi Rəqəmsal Azərbaycanla bağlı isə yeni baxışların formalaşdırılması və dayanıqlılığın təmin edilməsi istiqamətində maraqlı fikirlər irəli sürülüb.

Очередная общественная дискуссия в UNEC: Зеленая экономика, Цифровой Азербайджан
Очередная общественная дискуссия «Придет ли будущее само?», которая стартовала в UNEC в связи с главной национальной идеей и идеях новой эпохи Президента Ильхама Алиева, состоялась на тему «Зеленая экономика, Цифровой Азербайджан: сравнительные преимущества зеленой экономики, цифровая устойчивость!».
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов отметил, что исходя из призыва президента Ильхама Алиева к формированию новых национальных идей, в UNEC продолжается обсуждение новых идей в различных областях. При определении темы дискуссии на этот раз ректор учел точку зрения, высказанную президентом страны в интервью, и за основу были взяты 2 идеи – «Зеленая экономика» и «Цифровой Азербайджан».
В ходе обсуждений в целях озеленения экономики Азербайджана были озвучены новые идеи относительно определения конкурентных преимуществ страны и шагов, которые необходимо предпринять в направлении развития этих сфер.
Что касается «Цифрового Азербайджана», определенного президентом Ильхамом Алиевым, были выдвинуты интересные идеи в направлении формирования нового видения и обеспечения устойчивости.