UNEC-də növbəti ictimai müzakirə: Yaşıl iqtisadiyyat, Rəqəmsal Azərbaycan
Prezident İlham Əliyevin yeni dövrün əsas milli ideyası və ideyaları ilə bağlı UNEC-də start verilən “Gələcək özümü gələcək?”  adlı növbəti ictimai müzakirə “Yaşıl iqtisadiyyat, Rəqəmsal Azərbaycan: Yaşıl müqayisəli  üstünlüklər, rəqəmsal dayanıqlılıq!” mövzusunda olub.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin yeni milli ideyaların formalaşması barədə çağırışını əsas tutaraq, UNEC-də müxətlif sahələr üzrə yeni ideyaların müzakirəsi davam edir. Rektor bu dəfəki müzakirənin mövzusunun müəyyən edilməsində ölkə Prezidentinin verdiyi müsahibələrdə səsləndirdiyi fikirləri nəzərə alaraq, 2 ideya – Yaşıl iqtisadiyyat və Rəqəmsal Azərbaycan əsas götürülüb.
Müzakirələr zamanı Azərbaycan iqtisadiyyatını yaşıllaşdırmaq məqsədilə ölkənin rəqabət üstünlüyü olan sahələrinin müəyyən edilməsi və bu sahələrin inkişafı istiqamətində atılacaq addımlarla bağlı yeni ideyalar səsləndirilib.
Prezident İlham Əliyevin müəyyənləşdirdiyi Rəqəmsal Azərbaycanla bağlı isə yeni baxışların formalaşdırılması və dayanıqlılığın təmin edilməsi istiqamətində maraqlı fikirlər irəli sürülüb.

16 MAY 2024 | VIEWS:
The next public discussion called “Will the future come itself?” which was launched at UNEC regarding the main national idea and ideas of the new era of President Ilham Aliyev was on “Green economy, Digital Azerbaijan: Green comparative advantages, digital sustainability!”
The Rector of UNEC   Professor Adalat Muradov said that the discussion of new ideas in various fields continues at  UNEC based on President Ilham Aliyev’s call for the formation of new national ideas. In determining the topic of the discussion this time, the Rector took into account the views expressed by the President of the country in the interviews, and 2 ideas – Green economy and Digital Azerbaijan were taken as a basis.
During the discussions, in order to green the economy of Azerbaijan, new ideas were voiced regarding the determination of the country’s areas with competitive advantage and the steps to be taken in the direction of the development of these areas.
Interesting ideas were put forward in the direction of forming new visions and ensuring sustainability regarding the Digital Azerbaijan defined by President Ilham Aliyev.