UNEC-də növbəti onlayn maarifləndirmə tədbiri təşkil olunub
UNEC-də İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə sahibkarlar üçün növbəti onlayn maarifləndirmə tədbiri təşkil olunub.
Ən müasir onlayn təlim imkanlarına malik olan “UNEC Extern”də keçirilmiş tədbirdə sahibkarların maliyyə resurslarına çıxış imkanları və bu sahədə göstərilən xidmətlərə həsr olunmuşdu.
Təlimdən Bakıda, eləcə də ölkə regionlarında fəaliyyət göstərən 300-dən çox sahibkar yararlanıb. Onlayn tədbir zamanı sahibkarların maliyyə resurslarına çıxış imkanları, bu sahədə göstərilən xidmətlər, dövlətin güzəştli kreditlərdən istifadə, maliyyə və bank sahəsindəki yeniliklər barədə təqdimatlar keçirilib, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Ekspert qismində onlayn tədbirə Sahibkarlığın İnkişafı Fondu, Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu, eləcə də ölkəmizdə fəaliyyət göstərən bir sıra bankların nümayəndələri cəlb olunub. Tədbir çərçivəsində sahibkarlara ekspertlərə birbaşa müraciət etməklə yanaşı, suallarını yazılı olaraq göndərmək imkanı da yaradılıb.

Next online awareness event has been organized at UNEC
The next online awareness campaign for entrepreneurs has been organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMEA) under Ministry of Economy  at UNEC.
The event, held in the “UNEC Extern” with the most up-to-date online learning opportunities, was dedicated to entrepreneurs’ access to financial resources and the services provided in this field.
More than 300 entrepreneurs from Baku and other regions of the country have benefited from the training. During online event presentations were made on entrepreneurs ‘access to financial resources, services provided in this field, using state preferential loans, financial and banking innovations, and  entrepreneurs’ questions were answered  which they were interested in.
As an expert, the online event was attended by representatives of  Entrepreneurship Development Fund,  Financial Markets Control Chamber,  Agrarian Credit and Development Agency under  Ministry of Agriculture, Mortgage and Credit Guarantee Fund, as well as representatives of several banks operating in our country . Within the framework of the event entrepreneurs had  the opportunity of appealing  directly to the experts, as well as to send their questions in written form.