UNEC-də nümunəvi dərslər davam edir
Növbəti nümunəvi dərsdə professor Abbas Seyidov “Monqol işğalları. Azərbaycan XIII-XIV əsrlərdə” mövzusunda çıxış edib. Dərs maraqla qarşılanıb və mühazirəçi dərsdə iştirak edən professor-müəllim heyətinin mövzu ilə bağlı suallarını cavablandırıb.
Qeyd: Yanvarın 15-dən etibarən UNEC-də yeni layihəyə start verilib.  Layihə çərçivəsində bir ay boyunca UNEC-in professor və kafedra müdirləri nümunəvi dərslər keçəcəklər. Dərslərdə universitetin müəllim heyəti, doktorant, dissertant, gənc müəllim və əməkdaşlarla yanaşı, digər ali təhsil müəssisələri, təşkilat və şirkətlərin nümayəndələri də iştirak edəcəklər.
Layihənin məqsədi təhsil verənlərin bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi, eyni zamanda qocaman professor və təcrübəli pedaqoqların tədris və təlim texnologiyaları sahəsində öz biliklərini gənc nəslə ötürməsidir.

Model Classes continue at UNEC
Professor Abbas Seyidov has made a speech on “Mongol invasions. Azerbaijan in XIII- XIV Centuries” within the next Model Class.  The lesson was of great interest and the lecturer answered the academic staff’s questions related with the topic.
Note: The new project has been started beginning from January 15. UNEC’s Professors and Heads of Departments will conduct model classes within a month under the project. Teaching staff members, doctoral and research students, young teachers and the employees of the university and the representatives of the other higher education institutions, organizations and companies will attend the classes.
Along with the use of the innovative learning technologies the audience of the model classes devoted to the actual problems of the modern era will master theoretical and practical skills related to the problem of exemplary lesson.