UNEC-də “Professorlar klubu” təsis edilib
Mayın 6-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Professorlar Klubu”nun təsis konfransı keçirilib. Tədbirə kluba üzv olmaq məqsədilə müraciət edən UNEC professorları qatılıb.
Professor Arif Şəkərəliyevin sədrliyi ilə keçirilən konfransda “Professorlar Klubu” təsis edilməsi barədə qərar qəbul edilib.
“Professorlar Klubu”nun rəyasət heyətinin üzvləri – Əvəz Ələkbərov, İrşad Kərimli, Arif Şəkərəliyev, Məhiş Əhmədov və Fərhad Rəhmanov seçilib. İclasda kluba sədrlik Əvəz Ələkbərova həvalə edilib. Sədrin müavinin isə Fərhad Rəhmanov olması qərara alınıb.
Konfransda klubun katibliyinə də seçkilər keçirilib. Rəhbər Nizami Xudiyev, üzvlər isə Elnur Sadıqov ilə Mübariz Bağırov olub.
Klubun məqsədi klassik və müasir elmlərin nailiyyətləri ilə bağlı fikir mübadiləsi üçün toplantılar keçirmək, istedadlı gənc alimlərə hərtərəfli dəstək olmaq, respublikada və xaricdə müxtəlif elmi, mədəni-kütləvi tədbirlərdə təmsil olunmaqdır.
Kluba üzvlük könüllüdür və nəzərdə tutulan məqsədlərə həmrəy olan hər bir professor və elmlər doktorları kluba qoşula bilər.
Bildirilib ki, klub Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru Əvəz Ələkbərovun təşəbbüsü ilə yaradılıb.

В UNEC учрежден «Клуб профессоров»
6 мая состоялась конференция учрежденного «Клуба профессоров» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC). В  мероприятии приняли участие профессора UNEC, которые пожелали стать членами клуба.
На конференции, состоявшемся под председательством профессора Арифа Шакаралиева, было принято решение об учреждении «Клуба профессоров».
Членами президиума «Клуба профессоров» избраны — Аваз Алекберов, Иршад Керимли, Ариф Шакаралиев, Махиш Ахмедов и Фархад Рахманов. На заседании руководство клубом было поручено Авазу Алекберову. А заместителем председателя было принято решение избрать Фархада Рахманова.
На конференции также был проведен выбор секретаря. Руководителем был назначен Низами Худиев, а члены Эльнур Садыгов и Мубариз Багиров.
Целью клуба является организация  встреч для проведения дискуссий по вопросам достижений в классической и современной науках, оказание всесторонней поддержки талантливым молодым ученым, участие в различных республиканских и зарубежных научных, культурно-массовых мероприятиях.
Членство в клуб носит добровольный характер и каждый профессор и доктор наук, солидарный с предусмотренными целями, может участвовать в работе клуба.
Было отмечено, что клуб создан по инициативе заведующего кафедрой Финансы и финансовые институты, доктора экономических наук Аваза Алекберова.