13 YANVAR 2024 | VIEWS:
UNEC-də hər il olduğu kimi, bu il də imtahan sessiyası dövründə rektor, professor Ədalət Muradovun “Açıq qapı” günü keçirilib.
2023/2024-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyasının ilk “Açıq qapı” günündə rektor, prof.Ədalət Muradovla birlikdə UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri millət vəkili Etibar Əliyev, Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti, “Multimedia” İnformasiya Sistemləri Texnologiyaları Mərkəzinin direktoru Osman Gündüz, Vətəndaşların Əmək Hüquqlarını Müdafiə Liqasının sədri Sahib Məmmədov və müvafiq struktur rəhbərləri iştirak ediblər.
Qəbula yazılan tələbələrin və onların valideynlərinin müraciətləri təhsil haqqı, imtahanlarda intizam qaydalarının pozulması ilə bağlı olub. İmtahanlarda qaydaların pozulması ilə bağlı müraciət edən tələbələrin diqqətinə çatdırılıb ki, bu məsələdə intizam qaydalarının tələblərinə riayət etmək vacibdir. Təhsil haqqı barədə müraciət edən tələbə və onun valideyninə isə mümkün dəstəyin göstərilməsi üçün imkanların araşdırılacağı bildirlib.
Sonra şura üzvlərinə imtahan prosesi və imtahan qaydalarındakı dəyişiklik barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, cari tədris ilindən UNEC-də intizam pozuntusu ilə bağlı tətbiq edilən yeni yanaşmadan sonra imtahan zamanı köçürmə və əlavə vasitələrdən istifadə kimi neqativ halların sayı kəskin azalıb. Belə ki, ötən tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasında 806 intizam pozuntusu olduğu halda, cari sessiyanın ilk 8 imtahan günü ərzində cəmi 67 belə fakt aşkarlanıb.

В UNEC проведен первый «День открытых дверей» зимней экзаменационной сессии
В UNEC как обычно в этом году в период экзаменационной сессии проведен «День открытых дверей» ректора, профессора Адалата Мурадова.
В первый «День открытых дверей» зимней экзаменационной сессии 2023/2024 учебного года вместе с ректором, проф. Адалатом Мурадовым года приняли участие члены Совета общественного контроля UNEC депутат Этибар Алиев, президент интер-форума Азербайджана, директор Центра информационных систем и технологий «Мультимедиа» Осман Гюндюз, председатель Лиги защиты трудовых прав граждан Сахиб Мамедов и руководители соответствующих структур.
Обращения студентов и их родителей, записанных на прием, были связаны с оплатой обучения и нарушениями дисциплины во время экзаменов. До сведения студентов, подавших заявление о нарушении правил на экзаменах, было доведено, что в этом вопросе важно соблюдать требования дисциплины. Студентам и их родителям, обратившимся по вопросу оплаты за обучение было сообщено, что будут рассмотрены возможности по оказанию поддержки.
Затем члены совета были проинформированы о ходе экзамена и изменении правил проведения экзамена. Было отмечено, что в UNEC после применения нового подхода к нарушениям дисциплины с текущего учебного года резко сократилось количество негативных случаев, таких как списывание и использование дополнительных средств во время экзамена. Так, если в экзаменационной сессии осеннего семестра прошлого учебного года было выявлено 806 нарушений дисциплины, то за первые 8 экзаменационных дней текущей сессии лишь 67 таких фактов.