13 YANVAR 2024 | VIEWS:
UNEC-də hər il olduğu kimi, bu il də imtahan sessiyası dövründə rektor, professor Ədalət Muradovun “Açıq qapı” günü keçirilib.
2023/2024-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyasının ilk “Açıq qapı” günündə rektor, prof.Ədalət Muradovla birlikdə UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri millət vəkili Etibar Əliyev, Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti, “Multimedia” İnformasiya Sistemləri Texnologiyaları Mərkəzinin direktoru Osman Gündüz, Vətəndaşların Əmək Hüquqlarını Müdafiə Liqasının sədri Sahib Məmmədov və müvafiq struktur rəhbərləri iştirak ediblər.
Qəbula yazılan tələbələrin və onların valideynlərinin müraciətləri təhsil haqqı, imtahanlarda intizam qaydalarının pozulması ilə bağlı olub. İmtahanlarda qaydaların pozulması ilə bağlı müraciət edən tələbələrin diqqətinə çatdırılıb ki, bu məsələdə intizam qaydalarının tələblərinə riayət etmək vacibdir. Təhsil haqqı barədə müraciət edən tələbə və onun valideyninə isə mümkün dəstəyin göstərilməsi üçün imkanların araşdırılacağı bildirlib.
Sonra şura üzvlərinə imtahan prosesi və imtahan qaydalarındakı dəyişiklik barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, cari tədris ilindən UNEC-də intizam pozuntusu ilə bağlı tətbiq edilən yeni yanaşmadan sonra imtahan zamanı köçürmə və əlavə vasitələrdən istifadə kimi neqativ halların sayı kəskin azalıb. Belə ki, ötən tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasında 806 intizam pozuntusu olduğu halda, cari sessiyanın ilk 8 imtahan günü ərzində cəmi 67 belə fakt aşkarlanıb.

The first “Open Door” day of the winter exam session is held at UNEC
As every year at UNEC, the rector, Professor Adalat Muradov’s “Open Door” day has been held this year during the examination session.
The first “Open Door” day of the winter exam session of the 2023/2024 academic year together with the rector  Prof.Adalat Muradov was attended by the members of the Public Supervisory Board of UNEC MP Etibar Aliyev, the president of Azerbaijan Internet Forum, the director of “Multimedia” Information Systems Technologies Center Osman Gunduz,  the chairman of Citizens’ Labor Rights Protection League Sahib Mammadov and the heads of relevant structures.
The appeals of the enrolled students and their parents were related to tuition fees and violations of disciplinary rules during exams. The attention of the students who applied for violation of the rules in the exams was drawn to the fact that it is important to comply with the requirements of the disciplinary rules in this matter. It was informed that possibilities for providing possible support to the student and his parents who applied for tuition fees will be investigated.
Then the board members were informed about the examination process and the change in the examination rules. It was reported that the number of negative cases, such as cheating and the use of additional means during the exam, decreased sharply after the new approach applied to disciplinary violations at UNEC from the current academic year. While there were 806 disciplinary violations in the exam session of the autumn semester of the last academic year, only 67 such facts were detected during the first 8 exam days of the current session.