Fevralın 6-dan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) gənc müəllimləri üçün təlimlərin ikinci mərhələsinə başlanılıb.30 müəllimdən ibarət heyət UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksinə yola düşüb.
“Gənc müəllimlər üçün tədris metodikası” adlı növbəti təlim layihəsinin əsas təlimçisi Türkiyənin Uludağ Universitetinin təcrübəli professorlarından olan Ercan Dülgeroğludur. Təlimlərdə UNEC-in gənc müəllimlərinə “dünya təcrübəsində peşəkar universitet müəllimi kimi yetişmənin təməl şərtləri və xüsusiyyətləri”, “mühazirə və məşğələ dərslərinə hazırlıq prosesinin metodikası”, “dərsləri effektiv təşkiletmənin əsas şərtləri və metodikası”, “iqtisadçı kimi düşünmə tərzi”, “iqtisadın tədrisi xüsusiyyətləri”, “UNEC-in differensial əmək haqqı sistemi”, “doktorantura təhsili”, “müəllimlərin özəl sektorla əməkdaşlıq mexanizmləri” kimi mövzularda biliklər verilməsi nəzərdə tutulub. Layihənin əsas məqsədi UNEC-in gənc müəllimlərinin peşə bacarıqlarını inkişaf etdirmək və onların akademik həyata inteqrasiyasını sürətləndirməkdir.
Müəllimlərin asudə vaxtlarının səmərəli keçirmələri üçün sosial-mədəni tədbirlər və idman oyunları da təşkil ediləcək. 6 gün davam edəcək təlimləri uğurla başa vuran müəllimlərə müvafiq sertifikatlar təqdim olunacaq.

В UNEC стартует очередной этап зимней школы
С  6 февраля для молодых преподавателей Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) начался второй этап тренингов. Состав из 30 преподавателей отправились в Учебно-спортивный комплекс отдыха Кубы UNEC.
Руководителем очередного учебного проекта од названием «Учебная методика для молодых преподавателей» является один из опытных профессоров университета Улудаг Турции Эрджан Дюльгероглы.   На тренингах предусмотрено обучение  не тему «основные условия и особенности развития преподавателя как профессионального в мировом опыте», «методика подготовки к лекционным и практическим занятиям», «основные условия и методика эффективной организации уроков»,  «образ мышления как экономиста», «особенности экономического обучения», «система дифференциальной заработной платы UNEC, «обучение в  докторантуре», «механизм сотрудничества преподавателя с частным сектором». Основной целью проекта является развивать профессиональные способности молодых преподавателей UNEC и ускорить интеграцию их в академическую жизнь.
Для эффективного проведения преподавателем свободного времени организованы социально-культурные мероприятия и спортивные игры. Преподавателям успешно завершим 6- дневные тренинги будут представлены соответствующие сертификаты.