Fevralın 6-dan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) gənc müəllimləri üçün təlimlərin ikinci mərhələsinə başlanılıb.30 müəllimdən ibarət heyət UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksinə yola düşüb.
“Gənc müəllimlər üçün tədris metodikası” adlı növbəti təlim layihəsinin əsas təlimçisi Türkiyənin Uludağ Universitetinin təcrübəli professorlarından olan Ercan Dülgeroğludur. Təlimlərdə UNEC-in gənc müəllimlərinə “dünya təcrübəsində peşəkar universitet müəllimi kimi yetişmənin təməl şərtləri və xüsusiyyətləri”, “mühazirə və məşğələ dərslərinə hazırlıq prosesinin metodikası”, “dərsləri effektiv təşkiletmənin əsas şərtləri və metodikası”, “iqtisadçı kimi düşünmə tərzi”, “iqtisadın tədrisi xüsusiyyətləri”, “UNEC-in differensial əmək haqqı sistemi”, “doktorantura təhsili”, “müəllimlərin özəl sektorla əməkdaşlıq mexanizmləri” kimi mövzularda biliklər verilməsi nəzərdə tutulub. Layihənin əsas məqsədi UNEC-in gənc müəllimlərinin peşə bacarıqlarını inkişaf etdirmək və onların akademik həyata inteqrasiyasını sürətləndirməkdir.
Müəllimlərin asudə vaxtlarının səmərəli keçirmələri üçün sosial-mədəni tədbirlər və idman oyunları da təşkil ediləcək. 6 gün davam edəcək təlimləri uğurla başa vuran müəllimlərə müvafiq sertifikatlar təqdim olunacaq.

Next Stage of the Winter School has started at UNEC
The second stage of the trainings organized for the young teaching staff members of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has started on February 6. The staff consisting of 30 members has left for Guba Teaching, Sports and Resort Complex of the University.
The main trainer of the next project on “Teaching Methodology for Young Instructors” will be the experienced Professor of Uludagh University of Turkey Eljan Dulgeroghlu.
Knowledge on the “fundamental terms and features of professional training as the university instructors in the world experience”, “methodology of the lectures’ and seminars’ development” “the main conditions and method effective teaching”, “doctoral studies”, “mechanisms of the teaching staff’s cooperation with the private sector” is planned to be conducted for the young teachers. The project aims to develop UNEC’s young teachers’ professional skills and their integration to academic life.
Social and cultural events and sport games have also been organized to provide the instructors efficient time.