UNEC-də “Siqaretdən imtina” günləri keçirilir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) ” 19 noyabr – Beynəlxalq siqaretdən imtina günü” çərçivəsində “Siqaretdən imtina” günləri keçirilir.
“İqtisadçı Gənclər Akademiyası” İctimai Birliyi ilə Tələbə Gənclər Təşkilatının birlikdə təşkil etdiyi “Siqaretdən imtina” günləri çəçivəsində universitetin professor-müəlim heyəti, tələbə, magistrant, doktorantları və bütün əməkdaşları xüsusi hazırlanan lövhənin qarşısında çəkdirdikləri şəkilləri sosial şəbəkələrdə #nefesiniqoru #siqareteyox #tustusuzheyat #smokekillsus #saveurlungs #nosmokeyeslovehəştəqləri ilə paylaşacaqlar. Siqaretsiz həyatı təbliğ etmək üçün şəkillərdə hər kəsin pozitiv görünməsi şərtlərdən biridir.
Eyni zamanda tələbələr “Siqaretdən imtina” günü çərçivəsində video rolik hazırlayıblar. Videorolikdə siqaretin zərərlərindən bəhs edilir.

Days “Without Smoking” is to be held at UNEC
“No Smoking Days” are held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) within November 19- the International No Smoking Day.
All the academic staff members, students, graduates, doctoral students and all employees of the University will share their photos shot in front of the special board on social sites with #nefesiniqoru #siqareteyox #tustusuzheyat #smokekillsus #saveurlungs #nosmokeyeslove hashtags within the “No Smoking Days” jointly organized by the Public Association “Academy of Young Economists” and Student Youth Organization. Positive visibility of everyone is one of the conditions to promote life without cigarette.
At the same time students have prepared a video within the “No Smoking Days”. The harms of smoking are spoken about in the video.