UNEC-də “Siqaretdən imtina” günləri keçirilir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) ” 19 noyabr – Beynəlxalq siqaretdən imtina günü” çərçivəsində “Siqaretdən imtina” günləri keçirilir.
“İqtisadçı Gənclər Akademiyası” İctimai Birliyi ilə Tələbə Gənclər Təşkilatının birlikdə təşkil etdiyi “Siqaretdən imtina” günləri çəçivəsində universitetin professor-müəlim heyəti, tələbə, magistrant, doktorantları və bütün əməkdaşları xüsusi hazırlanan lövhənin qarşısında çəkdirdikləri şəkilləri sosial şəbəkələrdə #nefesiniqoru #siqareteyox #tustusuzheyat #smokekillsus #saveurlungs #nosmokeyeslovehəştəqləri ilə paylaşacaqlar. Siqaretsiz həyatı təbliğ etmək üçün şəkillərdə hər kəsin pozitiv görünməsi şərtlərdən biridir.
Eyni zamanda tələbələr “Siqaretdən imtina” günü çərçivəsində video rolik hazırlayıblar. Videorolikdə siqaretin zərərlərindən bəhs edilir.

В UNEC проводятся дни «Отказа от курения»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC)  в рамках «19 ноября – Международный день отказа от курения» проводятся дни «Отказа от курения».
Студенческая молодежная организация и Общественное объединение «Академия молодых экономистов» в рамках дней «Отказа от курения» перед специально подготовленным стендом организовали  фотосъемку профессорско-преподавательского состава, студентов, магистрантов, докторантов и всех сот­рудников  университета,  с которой поделятся в  социальных  сетях посредством  хэштегов  #береги дыхание  #нет курению #жизнь без дыма #smokekillsus #saveurlungs #nosmokeyeslove.
Для пропаганды жизни без курения одним из условий являются фотографии с изображением позитивных образов каждого. В то же время студенты подготовили видеоролик в рамках дней «Отказа от курения». В видеоролике рассказывается о вреде курения.