UNEC-də təcrübədə olan isveçrəli tələbələr ölkənin maliyyə bazarları və bank sistemi barədə təlimlərdə iştirak ediblər
16 SENTYABR 2022 | VIEWS:
UNEC-də intensiv təcrübə proqramında olan isveçrəli tələbələr proqramın üçüncü günündə PAŞA Kapital  İnvestisiya Şirkəti QSC-nın  Satış və Ticarət şöbəsinin rəhbəri Elçin Məmmədovun maliyyə bazarları haqqında seminarında iştirak ediblər.
Seminarda mövzu ilə bağlı müzakirələr aparılaraq, qonaqların maliyyə kapital bazarları ilə bağlı sualları cavablandırılıb.
Sonra isə Dövlət Neft Fondunun baş portfel meneceri Günel Musayeva ilə görüş keçirilib. Görüşdə isveçrəli tələbələrə Dövlət Neft fondunun fəaliyyəti, gənclər siyasəti və uğurlu gənc olaraq öz nümunəsində gördüyü işlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Proqram çərçivəsində Azərbaycan Mərkəzi Bankının Mərkəzi Pul siyasətin şöbəsinin iqtisadi eksperti Elçin Gülaliyev Azərbaycanın pul siyasəti haqqında tələbələrə təlim keçib.
Təlimdə tələbələrin Azərbaycanın bank və pul siyasəti haqqında sualları cavablandırılıb.
İqtisadi ekspert Leyli Abbasova ilə görüşdə isə Azərbaycanda bank sektorunun perspektivləri müzakirə olunub.
Təlimçi Azərbaycanda fəaliyyət göstərən yerli bankların fəaliyyəti, missiyaları və inkişaf perspektivləri, eləcə də onlayn bank xidmətinin imkanlarından bəhs edib.

Swiss students on internship at UNEC participate in trainings about the country’s financial markets and banking system
16 SEPTEMBER 2022 | VIEWS:
On the third day of the program, Swiss students in the intensive internship program at UNEC participated in the seminar on financial markets of Elchin Mammadov, Head of the Sales and Trade Department of PASHA Capital Investment Company CJSC.
Discussions on the topic were held at the seminar, and guests’ questions about financial capital markets were answered.
Then a meeting was held with Gunel Musayeva, the chief portfolio manager of the State Oil Fund. At the meeting, the Swiss students were given detailed information about the activities of the State Oil Fund, youth policy and the work she has done as a successful young man on her example.
Within the framework of the program, the economic expert of the Central Monetary Policy Department of the Central Bank of Azerbaijan, Elchin Gulaliyev, trained the students on the monetary policy of Azerbaijan.
During the training, students’ questions about Azerbaijan’s banking and monetary policy were answered.
At the meeting with economic expert Leyli Abbasova, the prospects of the banking sector in Azerbaijan were discussed.
The trainer spoke about the activities, missions and development prospects of local banks operating in Azerbaijan, as well as the possibilities of online banking services.