Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində “Tələbə-Mentor” sistemi yaradılıb. Mentor sisteminin yaradılmasında məqsəd universitetə yeni daxil olan tələbələrə məsləhət dəstəyi vermək, kurslar arasında inteqrasiyanı və şəbəkə münasibətlərini gücləndirməkdir. Fakültənin III kurslarından 12 mentor seçilib. I kursların hər qrupuna ixtisaslar üzrə 2 mentor təyin edilib.
Sentyabrın 15-dən fəaliyyətə başlayacaq mentorlar I kurs tələbələrinin universitet həyatına adaptasiya etmələrinə yardım edəcək.
Bundan başqa, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində “Senior mentor” (Böyük Mentor) da fəaliyyət göstərəcək. Senior mentor bir nəfər olmaqla, IV kurs tələbələri arasından seçilib. O, azad mentor kimi fəaliyyət göstərərək birinci kursların bütün qruplarına dəstək verəcək.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin birinci kurs qrupları üzrə Mentorları:
Qeyd edək ki, 2016/17-ci tədris ilində UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinəqəbul olunan tələbələr 600-dən yuxarı bal toplayıb. Bununla da Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə minimal keçid balında yüksəliş qeydə alınıb. Orta keçid balı isə maksimum həddə çataraq, 635 olub.

A “Student-Mentor” system has been established at the International School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The purpose of establishing mentor system is to provide support of counselling to new incoming students of the university, to improve the integration among the courses and network relations. 12 mentors have been chosen among the III year students of the School. 2 mentors on majors have been defined for each group of I courses.
Mentors to perform beginning from September 15 will assist a first year students to adapt to university life.
In addition, a “Senior Mentor” will also perform at the International School of Economics. A senior mentor has been chosen among IV year students. She will support all groups of first courses performing as an independent mentor.
Mentors of International School of Economics on I year groups:
Note that, students enrolled to the International School of Economics of UNEC in 2016/2017 academic year have gathered more than 600 points. Thus, increase in minimum admission score was recorded in the InternationalSchool of Economics. The average admission point has reached the maximum level, 635 points.