UNEC-də təlim kursları: “Müasir vergi inzibatçılığının əsas trendləri”
UNEC-də Azərbaycan Respublikasi Vergilər Nazirliyinin dəstəyi ilə vergi sahəsində təlim kurslarına start verilib.
Təlimləri vergi sahəsinin təcrübəli alim və mütəxəssisləri aparacaq.
UNEC Biznes Mərkəzinin direktoru Asəf Əsədov bildirib ki, məqsəd tələbələri müasir vergi inzibatçılığının əsas trendləri, inkişaf istiqamətləri, müasir analitik texnologiyalar barədə məlumatlandırmaq və bilik menecmenti yaxınlaşmalarının rolunu gücləndirməkdir. Təlimlərin vergi inzibatçılığı və menecmenti, vergi auditi, İKT və vergi analitikası istiqamətləri üzrə aparılacağını vurğulayan A.Əsədov sonda mövzulara uyğun imtahanlar keçiriləcəyini, imtahanları uğurla verən tələbələrə isə sertifikatlar təqdim olunacağını bildirib.
Təlimin ilk günündə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, professor Akif Musayev vergitutmanın tarixi, əsas anlayışları, dövlət üçün əhəmiyyəti, hüquqi bazası və beynəlxalq vergitutma ilə bağlı mövzularla tələbələrə təlim keçib. Professor sonda tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.

Курсы тренингов в UNEC: «Основные тренды современной налоговой администрации»
В UNEC при организационной поддержке Министерства налогов Азербайджанской Республики дается старт курсам тренингов в сфере налогов.
Тренинги будут вести опытные ученые и специалисты в налоговой сфере.
Директор Центра бизнеса UNEC Асаф Асадов отметил, что целью в проведении тренингов является информирование студентов об основных трендах современной налоговой администрации, направлениях развития, современных аналитических технологиях  и  усиление роли менеджмента знаний. Подчеркнув, что тренинги будут проводиться в направлении налоговой административности и менеджмента, налогового аудита, ИКТ и налоговой аналитики, А.Асадов отметил, что в конце соответственно темам будут проведены экзамены, успешно сдавшие экзамены студенты получат сертификат.
В первый день тренинга член корреспондент Национальной академии наук Азербайджана, профессор Акиф Мусаев провел тренинг студентам на темы истории, основных понятий, значении для государства,   правовой базы налогообложения, а также международного налогообложения.