UNEC-də təlim kursları: “Müasir vergi inzibatçılığının əsas trendləri”
UNEC-də Azərbaycan Respublikasi Vergilər Nazirliyinin dəstəyi ilə vergi sahəsində təlim kurslarına start verilib.
Təlimləri vergi sahəsinin təcrübəli alim və mütəxəssisləri aparacaq.
UNEC Biznes Mərkəzinin direktoru Asəf Əsədov bildirib ki, məqsəd tələbələri müasir vergi inzibatçılığının əsas trendləri, inkişaf istiqamətləri, müasir analitik texnologiyalar barədə məlumatlandırmaq və bilik menecmenti yaxınlaşmalarının rolunu gücləndirməkdir. Təlimlərin vergi inzibatçılığı və menecmenti, vergi auditi, İKT və vergi analitikası istiqamətləri üzrə aparılacağını vurğulayan A.Əsədov sonda mövzulara uyğun imtahanlar keçiriləcəyini, imtahanları uğurla verən tələbələrə isə sertifikatlar təqdim olunacağını bildirib.
Təlimin ilk günündə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, professor Akif Musayev vergitutmanın tarixi, əsas anlayışları, dövlət üçün əhəmiyyəti, hüquqi bazası və beynəlxalq vergitutma ilə bağlı mövzularla tələbələrə təlim keçib. Professor sonda tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.

The training courses at UNEC: “The basic trends of modern tax administration”
The tax training courses have been launched at UNEC with the support of the Ministry of Taxes of the Republic of Azerbaijan.
The trainings will be conducted by the experienced scientists and experts of the sphere of tax.
Asaf Asadov, the director of Business Center of UNEC said that, the goal is to inform the students about the key trends of modern tax administration, the development trends and modern analytical techlogies and to strengthen the role of knowledge management approaches. A. Asadov stressed that, the trainings would be conducted on the tax administration and management, tax audit, ICT and tax analysis and at the end, the examinations would be held and the certificates would be presented to the successful students.
On the first day of the training, the correspondent member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, professor Akif Musayev trained the students on the such topics as history of taxation, basic concepts, the importance for the state, the legal basis and the international taxation. At the end, professor answered the questions of the students.