UNEC-də xarici dilin tədrisində yeni standartlar
2019/2020-сi tədris ilindən tətbiq olunan yeni standartlara əsasən, tələbələrə ingilis dili “Dinləmə”, “Oxu”, “Yazı” və “Danışıq” bacarıqları üzrə tədris olunur. UNEC-in bütün fakültələrində tətbiq olunan yeni standartların məqsədi tələbələrin xarici dil səviyyələrini daha da artırmaq və xarici dildə araşdırma apara bilən yüksək ixtisaslı iqtisadçı tələbə və gənc tədqiqatçılar yetişdirməkdir.
Yeni standartların tətbiqi ilə bağlı UNEC-də tədbirlər planı təsdiqlənib. Tədbirlər planına əsasən, ingilis dilinin dərslik, sillabus və imtahan sualları ixtisaslara uyğun olaraq hazırlanıb. Dinləmə və anlama qabiliyyətlərinin inkişaf etdirilməsi məqsədilə universitetin bütün tədris binalarında linqafon kabinetlərin quraşdırılıb.
Tələbələrin dil bilikləri “Dinləmə”, “Oxu”, “Yazı” və “Danışıq” (Listening, Reading, Writing, Speaking) bacarıqları üzrə beynəlxalq təcrübəyə əsasən qiymətləndiriləcək.

New standards for teaching foreign languages at UNEC
According to the new standards applied in  2019/2020 academic year, students are taught English on listening, reading, writing and speaking skills. The aim of the new standards applied at  all UNEC faculties is to further increase students’ foreign language proficiency and training highly qualified economist  students and young researchers who can do research in foreign languages.
UNEC has approved an action plan for the implementation of the new standards. According to the action plan, English textbook, sillabus and exam questions have been  prepared according to specialties. In order to develop listening  skill, linguaphone cabinets have been installed in all the academic buildings of the university.
Students’ language knowledge on listening, reading, writing and speaking skills  will be assessed based on international experience.