UNEC-də Yaşıl Enerji Günləri günləri keçirilib
27-29 fevral tarixlərində UNEC Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatının təşəbbüsü və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin tərəfdaşlığı ilə UNEC-də “Green Energy UNEC Days” adlı layihə həyata keçirilib.
Layihənin ilk günündə tələbə könüllülərin iştirakı ilə ağacəkmə aksiyasına start verilib.
Sonra isə “Eko-İnnovasiya Çağırışı: Gələcəyi Davamlı Yaşıllaşdırma” mövzusunda tələbələr arasında “Xəmsə” intellektual yarışı keçirilib.
Tələbələrin maraqla qatıldığı layihənin növbəti mərhələsi isə “Yaşıl Enerji Sərhədi: Dayanıqlı Enerji üzrə Elmi Tədqiqat Müsabiqəsi” olub. Müsabiqədə uğurla iştirak edən və qalib olan tələbələrə mükafatlar təqdim edilib.
Layihənin “Yaşıl yaradıcılıq” mövzusuna həsr olunan mərhələsində isə UNEC tələbələrinin yaşıl ekologiyaya həsr etdikləri bir-birindən maraqlı əl işləri sərgilənib, eyni zamanda ədəbi-bədii tədbir keçirilib.
3 gün davam edən və böyük maraqla qarşılanan layihinən sonuncu günündə qaliblərə hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olunub.

В UNEC проведены Дни зеленой энергии
27-29 февраля по инициативе Организации цифровых волонтеров UNEC и при партнерстве Министерства экологии и природных ресурсов в UNEC реализован проект «Green Energy UNEC Days».
В первый день проекта стартовала акция по посадке деревьев с участием студентов-волонтёров.
Затем среди студентов был проведен интеллектуальный конкурс «Хамса» на тему «Экоинновационный вызов: устойчивое озеленение будущего».
Следующим этапом проекта, в котором с интересом приняли участие студенты, стал «Граница зеленой энергетики: конкурс научных исследований по устойчивой энергетике». Студентам, успешно принявшим участие в конкурсе и ставшим победителями, были вручены призы.
На этапе проекта, посвященного теме «Зеленое творчество», были представлены интересные ручные работы студентов UNEC, посвященные зеленой экологии, а также проведено литературно-художественное мероприятие.
В последний день проекта, который длился 3 дня и вызвал большой интерес, победителям были вручены подарки и сертификаты.