UNEC-də Yaşıl Enerji Günləri günləri keçirilib
27-29 fevral tarixlərində UNEC Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatının təşəbbüsü və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin tərəfdaşlığı ilə UNEC-də “Green Energy UNEC Days” adlı layihə həyata keçirilib.
Layihənin ilk günündə tələbə könüllülərin iştirakı ilə ağacəkmə aksiyasına start verilib.
Sonra isə “Eko-İnnovasiya Çağırışı: Gələcəyi Davamlı Yaşıllaşdırma” mövzusunda tələbələr arasında “Xəmsə” intellektual yarışı keçirilib.
Tələbələrin maraqla qatıldığı layihənin növbəti mərhələsi isə “Yaşıl Enerji Sərhədi: Dayanıqlı Enerji üzrə Elmi Tədqiqat Müsabiqəsi” olub. Müsabiqədə uğurla iştirak edən və qalib olan tələbələrə mükafatlar təqdim edilib.
Layihənin “Yaşıl yaradıcılıq” mövzusuna həsr olunan mərhələsində isə UNEC tələbələrinin yaşıl ekologiyaya həsr etdikləri bir-birindən maraqlı əl işləri sərgilənib, eyni zamanda ədəbi-bədii tədbir keçirilib.
3 gün davam edən və böyük maraqla qarşılanan layihinən sonuncu günündə qaliblərə hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olunub.

Green Energy Days are held at UNEC
On February 27-29, a project called “Green Energy UNEC Days” was implemented at UNEC with the initiative of the Organization of UNEC Digital Volunteers and the partnership of the Ministry of Ecology and Natural Resources.
On the first day of the project, a tree-planting campaign was started with the participation of student volunteers.
Then, “Khamsa” intellectual competition was held among students on “Eco-Innovation Challenge: Sustainable Greening of the Future”.
The next stage of the project, in which students participated with interest, was “Green Energy Frontier: Scientific Research Competition on Sustainable Energy”. Prizes were presented to students who successfully participated in the competition and won.
At the stage of the project dedicated to the topic “Green creativity”, interesting handicrafts dedicated to green ecology by UNEC students were exhibited, and at the same time, a literary and artistic event was held.
On the last day of the project, which lasted for 3 days and received great interest, the winners were presented with gifts and certificates.