16 MAY 2018 | VIEWS:
Anar_Rzayev_16Təhsil naziri Ceyhun Bayramovun əmri ilə Anar Rzayev UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru vəzifəsinə təyin olunub.
Anar Yaşar oğlu Rzayev 1973-cü ildə anadan olub. Bakalavr təhsilini Xəzər Universitetində alıb. “ACTP” tələbə mübadiləsi müsabiqəsində Bakıda, sonra isə Moskvada qalib gələrək təhsilini ABŞ-ın Nyu-York ştatının Sirakuz Universitetinin Yutika Kollecində davam etdirib.
Dosent A.Rzayev bu vəzifəyə qədər UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru olub.
Rəhbərlik etdiyi dövrdə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi II ixtisas qrupu üzrə hazırlaşan abituriyentlər arasında ən populyar fakültə kimi tanınıb. 2 il ard-arda DİM-in qəbul imtahanlarından 700 bal toplayan abituriyentlər məhz Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbini seçiblər. 2017/18-ci tədris ilində II ixtisas qrupu üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən 23 gəncin 17-si hazırda UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində ingilis dilində təhsil alır.
A.Rzayev UNEC-in “Beynəxalq iqtisadiyyat” (ingilis dilində) kafedrasının dosentidir. Azərbaycan, ingilis, rus və fars dillərini mükəmməl bilir.

Новое назначение в UNEC
По приказу министра образования Джейхуна Байрамова Анар Рзаев назначен на должность проректора по Международным связям и программам UNEC.
Анар Яшар оглы Рзаев родился в 1973 году. Образование бакалавриата получил в университете Хазар. Став победителем студенческой программы обмена “ACTP” в Баку, затем в Москве, продолжил учебу в колледже Ютика университета Сиракуз в штате Нью-Йорк США.
Доцент А.Рзаев до назначения на должность был директором Международной школы экономики UNEC.
В период его руководства Международная школа экономики признана самым популярным факультетомсреди студентов, готовящихся по II группе специальности. 2 года подряд абитуриенты, набравшие 700 баллов на вступительных экзаменах  ГЭЦ, выбирали именно Международную школу экономики. В 2017/18 учебном году из 23 студентов по II группе специальности, удостоенных президентской стипендии, 17 в настоящее время получают образование в Международной школе экономики   UNEC на английском языке.
А.Рзаев является доцентом кафедры «Международная экономика» (на английском языке) UNEC. В совершенстве владеет азербайджанским, английским, русским и персидским языками.