UNEC əcnəbi tələbələrin mobilliyi göstəriciləri üzrə nailiyyətlərinə görə “Təşəkkürnamə” ilə təltif olunub
28 DEKABR 2023 | VIEWS:
Dekabrın 26-da Azərbaycanda Beynəlxalq Təhsil İmkanları Forumu təşkil olunub.
Forumda elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova, yerli ali təhsil müəssisələrinin rektorları, Xarici İşlər Nazirliyinin Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyinin rəisi Elməddin Mehdiyev, Dövlət Miqrasiya Xidmətinin Miqrasiya proseslərini tənzimləmə baş idarəsinin rəis müavini Tamilla Hacıyeva, təhsil işçiləri, beynəlxalq ekspertlər və əcnəbi tələbələr iştirak ediblər.
Forumun məqsədi hər ilin sonu yerli ali təhsil müəssisələri ilə keçirilən ənənəvi görüşün daha produktiv modelinə keçid, 2023/2024-cü tədris ili üzrə əcnəbilərin Azərbaycanda təhsilinə dair hesabatın təqdim olunması, universitetlərin beynəlmiləlləşmə sahəsində inkişafını müzakirə etmək, eləcə də 2023-cü il üçün Fəaliyyət Planı üzrə əcnəbilərlə iş sahəsində fərqlənən universitetləri rəğbətləndirmək olub.
Forumun I panel sessiyasında iştirak edən UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Neman Muradlı əcnəbi tələbələrin ölkəmizin ali təhsil müəssisələrinə cəlbi, beynəlxalq reytinq cədvəllərində iştirak və proqramların akkreditasiyası mövzuları üzrə müzakirələrdə iştirak edib və sualları cavablandırıb.
Tədbirdə UNEC Azərbaycanda əcnəbi tələbələrin mobilliyi göstəriciləri üzrə ölkənin ali təhsil müəssisələrinin reytinqində nailiyyətləri ilə fərqləndiyinə görə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən “Təşəkkürnamə” ilə təltif olunub. UNEC-in doktorantı Efiopiya vətəndaşı Abrehet Mehari Gebreselassi də təhsildəki uğurlarına görə də “Təşəkkürnamə” ilə təltif edilib.

UNEC is awarded a “Thank you note” for its achievements in terms of mobility indicators of foreign students
28 DECEMBER 2023 | VIEWS:
The International Educational Opportunities Forum was organized in Azerbaijan on December 26.
The forum was attended by the deputy minister of science and education Hasan Hasanli, director of the State Agency for Science and Higher Education Ulkar Sattarova, rectors of local higher education institutions, Elmaddin Mehdiyev, the head of the International Development  Agency of the Ministry of Foreign Affairs, Tamilla Hajiyeva, deputy head of the main department for regulating migration processes of the State Migration Service, educators, international experts, and foreign students.
The purpose of the forum is to transition to a more productive model of the traditional meeting with local higher education institutions at the end of each year, to present a report on the education of foreigners in Azerbaijan for the 2023/2024 academic year, to discuss the development of universities in the field of internationalization, as well as to encourage universities that stand out in the field of work with foreigners on the Action Plan for 2023.
Neman Muradli, the vice-rector for international relations and programs of UNEC, who participated in the first panel session of the forum, participated in discussions and answered questions on the topics of attracting foreign students to higher education institutions of our country, participation in international ranking tables and accreditation of programs.
At the event, UNEC was awarded a “Thank you note” by the Ministry of Science and Education for its achievements in the ranking of the country’s higher education institutions on the mobility indicators of foreign students in Azerbaijan. Ethiopian citizen Abrehet Mehari Gebreselassi, a PhD student of UNEC, was also awarded a “Thank you note” for his academic achievements.