21 SENTYABR 2019 | VIEWS:
Sərgidə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov, millət vəkili Fazil Mustafa, “APA Group”un rəhbəri Vüsalə Mahirqızı, UNEC İctimai Nəzarət Şurasının koordinatoru Etibar Əliyev, mətbuat nümayəndələri, tələbə, magistr və valideynlər iştirak ediblər.
Sərgidə UNEC-in Avropa və Amerikanın aparıcı universitetləri ilə bakalavr və magistratura pilləsi üzrə ikili diplom proqramları təqdim olunub. Sərgini ziyarət edənlərə UNEC-də bakalavr pilləsi üzrə Fransanın Montpellier Universiteti, Fransanın ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbi (Institut international du commerce et du développement) və Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti ilə ikili diplom proqramları barədə ətraflı məlumat verilib. UNEC-in Montpellier universiteti ilə ikili diplom proqramının məzun tələbələri ziyarətçilərə və qonaqlara proqramın üstünlüklərindən bəhs ediblər.
Sərgidə UNEC-in magistr pilləsi üzrə ABŞ-ın Linkoln Universiteti, Fransanın Montpellier Universiteti, Litvanın Mikolas Romeris Universiteti (MRU), İsveçrənin UBİS (University of Business and International Studies) Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universiteti (BBTU) ikili diplom proqramları da nümayiş olunub.
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov qonaqlara və jurnalistlərə sərgi barədə açıqlama verib. Bildirib ki, UNEC-in ikili diplomları barədə sərgi ilk dəfədir ki, təşkil olunur. Burada UNEC-in 8 xarici universitetlə magistr və bakalavr pilləsi üzrə ikili diplom proqramı təqdim olunur. Sərginin məqsədi tələbə və magistrlərə ikili diplomlar barədə ətraflı məlumat vermək, onların maraq və istəklərinə uyğun seçim etmələrinə dəstək göstərməkdir. Rektor bildirib ki, 4 illik təhsil müddətində tələbələr UNEC-in diplomu ilə yanaşı, ikili diplom proqramına qoşularaq nüfuzlu xarici universitetin də diplomunu əldə edə bilərlər. Eləcə də magistratura təhsilində UNEC ilə ABŞ-ın və ya Avropanın aparıcı universitetlərindən birinin diplomunu qazanaq mümkündür.
Sərgini ziyarət edən qonaqlar UNEC-in ikili diplom proqramlarını yüksək qiymətləndirərək, bu imkanı tələbə və magistrlər üçün böyük uğur adlandırıblar.
Sərgidə tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb, ikili diplomlar barədə bukletlər paylanılıb.

Состоялась выставка программ двойного диплома ступени бакалавра и магистра UNEC
В Азербайджанском государственном экономическом университете состоялась выставка «Программ двойного диплома  UNEC».
В выставке приняли участие ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов,  депутат Фазиль Мустафа, руководитель “APA Group” Вюсаля Махиргызы, эксперт  по образованию Этибар Алиев, представители прессы, студенты, магистры и родители.
На выставке были представлены программы двойного диплома ступени бакалавра и магистра UNEC с ведущими университетами Европы и Америки. Посетителям была дана подробная информация о программе двойного диплома в UNEC с университетом Франции Монпелье, Международной школой бизнеса Франции ICD (Institut international du commerce et du développement) и Московским государственным гуманитарно-экономическим университетом. Студенты-выпускники программы двойного диплома UNEC и университета Монпелье рассказали посетителям и гостям о преимуществе программы.
На выставке также были представлены программы двойного диплома ступени магистра UNEC с университетом Линкольна США, французским университетом Монпелье, литовским университетом имени Миколаса Ромериса (МРУ), швейцарским университетом бизнеса и международных исследований (University of Business and International Studies) UBİS.
Ректор UNEC сделал заявление гостям и журналистам по поводу выставки. Он отметил, что выставка по поводу двойных дипломов UNEC организована впервые. Здесь представлены программы двойного диплома ступени магистра и бакалавра UNEC с 8 зарубежными университетами. Целью проведения выставки является дать подробную информацию студентам и магистрам о двойном дипломе, оказать помощь в выборе соответственно их интересам и желаниям.  Ректор отметил, что в течение 4 лет образования студенты наряду с дипломом UNEC, могут принять участие в программе двойного диплома и получить диплом престижного зарубежного университета.
Посетители выставки высоко оценили программу двойного диплома UNEC и назвали эту возможность большим успехом для студентов и магистров.