UNEC ilə Abşeron Logistika Mərkəzi arasında memorandum imzalanıb
UNEC rektoru professor Ədalət Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qafqaz regionu üzrə ən böyük quru yük limanına sahib olan və ilk özəl yerli logistik mərkəz kimi fəaliyyət göstərən Abşeron Logistika Mərkəzində olub.
“Abşeron Logistika” MMC-nin İdarə heyətinin sədri Ziya Ağayevin və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə tərəflər arasında “Beynəlxalq ticarət və logistika” ixtisası üzrə UNEC-də təhsil alan tələbələrin müasir tələblərə uyğun təhsil alması məqsədilə səylərin birləşdirilməsi, tələbələrin təcrübəsinin təşkili, UNEC-də ixtisaslaşmış auditoriyanın yaradılması, startap fəaliyyətinə dəstək imkanları barədə müzakirələr aparılıb.
Müzakirələrin sonunda UNEC ilə “Abşeron Logistika” MMC arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb. Memorandumda tərəflər arasında birgə elmi-texniki yeniliklərin tətbiqi, birgə layihələrin hazırlanması, tələbə startaplarına dəstəyin göstərilməsi, müasir əmək bazarının tələblərinə uyğun mütəxəssis hazırlığı, tələbələrin təcrübələrinin təşkilinə şəraitin yaradılması, UNEC-in təklif etdiyi ixtisasartırma, sertifikat və mini ixtisas proqramlarının təşkil edilməsi və digər istiqamətlərdə əməkdaşlığın həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.
UNEC nümayəndələri sonra Mərkəzin infrastrukturu və müasir tələblərə cavab verən iş modeli ilə tanış olublar.

A memorandum is signed between UNEC and Absheron Logistics Center
The delegation led by UNEC Rector Professor Adalat Muradov visited the Absheron Logistics Center, which has the largest dry cargo port in the Caucasus region and operates as the first private local logistics center.
Discussions were held between the parties on combining efforts, organizing students’ experiences, creating a specialized audience at UNEC, and supporting start-up activities for students studying “International trade and logistics” at UNEC  to receive education according to modern requirements.
At the end of the discussions, a memorandum on cooperation was signed between UNEC and “Absheron Logistika” LLC. It is planned to   implement   joint scientific and technical innovations between the parties, to prepare  joint projects, to provide support to student start-ups, specialist training according to the requirements of the modern labor market, to create conditions for the organization of students’ experiences, organization of professional development, certificate and mini-specialty programs offered by UNEC and implementation of cooperation in other directions.
UNEC representatives then got acquainted with the Center’s infrastructure and business model that meets modern requirements.