UNEC ilə DAAD arasında əməkdaşlıq imkanları genişləndirilir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradov DAAD (Alman Akademik Mübadilə Xidməti) Tbilisi Regional Ofisinin rəhbəri Gebhard Reul və Azərbaycan üzrə təhsil proqramlarının koordinatoru Sevər Qarayeva ilə görüşüb.
Görüşdə UNEC ilə DAAD arasında əlaqələrin mövcud vəziyyəti və gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib. DAAD-ın dəstəyi ilə Almaniyanın Siegen Universitetinin tələbələri üçün UNEC-də qış məktəbinin təşkil olunduğu, müəllim-tələbə mübadiləsinin həyata keçirildiyi diqqətə çatdırılıb.
Sonra UNEC ilə Almaniyanın aparıcı universitetləri arasında ikili və birgə diplom proqramlarının reallaşdırılması, tədris proqramlarının akkreditasiyası, Almaniyanın nüfuzlu universitetlərindən professor-müəllim heyətinin UNEC-də tədrisə cəlb olunması, birgə yay və qış məktəblərinin, layihələrin təşkili, təlimlərin, seminarların, müsabiqələrin keçirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Расширяются возможности сотрудничества между UNEC и DAAD
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) профессор Адалат Мурадов встретился с главой Тбилисского регионального офиса DAAD (Германская служба академических обменов) Герхардом Реулом и координатором образовательных программ по Азербайджану Север Гараевой.
На встрече обсуждались вопросы существующего положения и возможности будущего сотрудничества между UNEC и DAAD. Было отмечено, что при поддержке DAAD в UNEC будет организована зимняя школа для студентов Зигенского университета Германии, осуществляться обмен студентами и преподавателями.
Затем состоялся обмен мнениями по вопросам реализации между UNEC и ведущими университетами Германии программ двойного и совместного диплома, аккредитации учебных программ, привлечения профессорско-преподавательского состава из престижных университетов Германии UNEC в учебный процесс, организации совместных проектов, летних и зимних школ, проведения тренингов, семинаров, конкурсов.