UNEC ilə Daşkənd Dövlət İqtisad Universiteti ikili diplom proqramına start verdi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Özbəkistana rəsmi səfəri davam edir.
Səfərin çərçivəsində növbəti görüş 50 minə yaxın tələbə heyəti ilə Özbəkistanın ən nüfuzlu və perspektivli ali təhsil ocaqlarından biri olan Daşkənd Dövlət İqtisad Universitetində (DDİU) keçirilib.
İşgüzar görüşdə Daşkənd Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, professor Tulkin Teşabayev ilə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov arasında universitetlərarası əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub. Müzakirələrin nəticəsi olaraq, hər iki universitet arasında əməkdaşlıq sahələrini daha da genişləndirmək və inkişaf etdirmək məqsədilə memorandum imzalanıb.
Memoranduma əsasən, UNEC ilə DDİU arasında ilk növbədə MBA proqramları üzrə ikili diplom proqramı həyata keçiriləcək.

UNEC and Tashkent State University of Economics Initiate Dual Degree Program
The official visit of the delegation led by the Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov, to Uzbekistan is ongoing.
As part of the visit, a meeting was held at Tashkent State University of Economics (TSUE), one of Uzbekistan’s most esteemed and forward-looking higher education institutions, which serves nearly 50,000 students.
During the formal discussions, the Rector of TSUE, Professor Tulkin Teshabayev, and the Rector of UNEC, Professor Adalat Muradov, explored avenues for expanding inter-university collaboration. The meeting culminated in the signing of a memorandum aimed at strengthening and broadening cooperation between the two universities.
Pursuant to the memorandum, the first joint initiative will be the implementation of a dual degree program in MBA studies between UNEC and TSUE.