UNEC ilə Hacəttəpə Universiteti arasında yeni əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Türkiyənin Hacəttəpə Universitetinin rektoru Prof. Dr. Mehmet Cahit Güranın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də işgüzar səfərdə olub.
Türkiyəli nümayəndə heyəti öncə rektor, professor Ədalət Muradovla birlikdə UNEC-in şəhid olmuş tələbə və məzunlarının Memorial Abidə Kompleksini ziyarət ediblər.
Sonra müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə tərəflər arasında görüş keçirilib. Görüşdə Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq imkanları, müəllim-tələbə mübadiləsi, elektron kitabxanaların inteqrasiyası, akademik və inzibati idarəetmənin daha da təkmilləşdirilməsi barədə müzakirələr olunub. Eyni zamanda UNEC-in sədrliyi ilə Bakıda yanvar ayında keçiriləcək Türk Dövlətləri Təşkilatının Türk Universitetlər Birliyinin (TÜRKUNİB) Baş Assambleyası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Rektor Prof.Dr. Mehmet Cahit Güran Hacəttəpə Universitetinin TÜRKUNİB-ə üzv olmasının nəzərdə tutulduğunu bildirib.
Müzakirələrin sonunda UNEC ilə Hacəttəpə Universiteti arasında yeni əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb.

Между UNEC и университетом Хаджеттепе подписано соглашение о новом сотрудничестве
Делегация во главе ректора турецкого университета Хаджеттепе проф. Др. Мехмета Джахита Гюрана побывала в деловой поездке в UNEC.
Вначале турецкая делегация вместе с ректором, профессором Адалатом Мурадовым посетила Мемориальный комплекс студентов-шехидов и выпускников UNEC.
Затем с участием руководителей соответствующих структур состоялась встреча между двумя сторонами. На встрече в рамках программы обмена Erasmus+ обсуждались возможности сотрудничества, обмен преподавателями и студентами, интеграция электронных библиотек, дальнейшее совершенствование академического и административного управления. В то же время состоялся обмен мнениями по поводу Генеральной ассамблеи Союза турецких университетов Организации тюркских государств (TÜRKUNIB), которая пройдет в январе в Баку под председательством UNEC. Ректор проф. Др. Мехмет Джахит Гюран отметил, что предусматривается членство университета Хаджеттепе в TÜRKUNİB.
По итогам встречи между UNEC и университетом Хаджеттепе был подписан меморандум о новом сотрудничестве.