UNEC ilə Hacəttəpə Universiteti arasında yeni əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Türkiyənin Hacəttəpə Universitetinin rektoru Prof. Dr. Mehmet Cahit Güranın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də işgüzar səfərdə olub.
Türkiyəli nümayəndə heyəti öncə rektor, professor Ədalət Muradovla birlikdə UNEC-in şəhid olmuş tələbə və məzunlarının Memorial Abidə Kompleksini ziyarət ediblər.
Sonra müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə tərəflər arasında görüş keçirilib. Görüşdə Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq imkanları, müəllim-tələbə mübadiləsi, elektron kitabxanaların inteqrasiyası, akademik və inzibati idarəetmənin daha da təkmilləşdirilməsi barədə müzakirələr olunub. Eyni zamanda UNEC-in sədrliyi ilə Bakıda yanvar ayında keçiriləcək Türk Dövlətləri Təşkilatının Türk Universitetlər Birliyinin (TÜRKUNİB) Baş Assambleyası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Rektor Prof.Dr. Mehmet Cahit Güran Hacəttəpə Universitetinin TÜRKUNİB-ə üzv olmasının nəzərdə tutulduğunu bildirib.
Müzakirələrin sonunda UNEC ilə Hacəttəpə Universiteti arasında yeni əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb.

A new cooperation agreement is signed between UNEC and Hacettepe University
The delegation led by the rector of the Hacettepe University of Türkiye Pr. Mehmet Cahit Guran was on a business trip to UNEC.
The Turkish delegation first visited the Memorial Complex of martyred students and graduates of UNEC together with the rector, Professor Adalat Muradov.
Then, a meeting was held between the parties with the participation of the heads of the respective structures. Cooperation opportunities, teacher-student exchange, integration of electronic libraries, and further improvement of academic and administrative management were discussed at the meeting. At the same time, views were exchanged on the General Assembly of the Turkic University Union of the Organization of Turkic States to be held in Baku in January under the chairmanship of UNEC. Rector Prof.Dr. Mehmet Cahit Guran said that the membership of TUUOTS is planned for Hacettepe University.
At the end of the discussions, a memorandum on new cooperation was signed between UNEC and Hacettepe University.