UNEC tələbələri Hesablama Palatasının təlimlərini yüksək nəticə ilə tamamladılar
Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası, UNEC və Gürcüstan Dövlət Audit İnstitutu arasındakı üçtərəfli əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində həyata keçirilən “Dövlət sektorunda audit” təlim proqramı layihəsi uğurla tamamlanıb.
Bu məqsədlə Hesablama Palatasının sədri Vüqar Gülməmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti, eləcə də Hesablama Palatasında fəaliyyətə cəlb olunan UNEC-in Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin məzunları və onların valideynlərinin iştirakı ilə universitetdə tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən rektor professor Ədalət Muradov Hesablama Palatasının sədri Vüqar Gülməmmədovun təşəbbüsü ilə həyata keçirilən layihənin əhəmiyyətindən danışıb. Uğurla tamamlanan layihənin ölkəmizdə müasir tələblərə cavab verən mütəxəssis hazırlığı istiqamətində dövlət orqanı ilə universitetin ilk yeni və uğurlu əməkdaşlıq forması olduğunu bildirib.
Hesablama Palatasının sədri Vüqar Gülməmmədov uğurlu əməkdaşlığın nəticəsi olaraq, Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin layihədə ən yüksək nəticə göstərmiş 13 nəfər məzununun və 1 nəfər magistr tələbəsinin Hesablama Palatasında müxtəlif struktur bölmələr üzrə fəaliyyətə cəlb olunduğunu qeyd edib. Vüqar Gülməmmədov layihədə ən yüksək nəticə göstərmiş UNEC məzunlarını təbrik edərək, onlara tövsiyələrini verib.
Sonra Hesablama Palatasının sektor müdiri Ramal Əzizov “Dövlət sektorunda audit” Təlim proqramı layihəsi ilə bağlı təqdimatla çıxış edib.
Sonda məzunlar və valideynlər  Hesablama Palatasının və UNEC-in rəhbərliyinə məzunlar üçün yaradılan şəraitə görə öz minnətdarlıqlarını bildiriblər.

UNEC students complete the training of the Chamber of Accounts with high results
The “Public sector audit” training program project implemented within the framework of the tripartite cooperation memorandum between the Accounting Chamber of the Republic of Azerbaijan, UNEC, and the State Audit Institute of Georgia has been successfully completed.
For this purpose, an event was held at the university with the participation of the delegation led by the Chairman of the Accounting Chamber Vugar Gulmammadov, as well as the graduates of the Faculty of Finance and Accounting of UNEC, who are involved in the activities of the Accounting Chamber, and their parents.
Speaking at the event, Rector Professor Adalat Muradov spoke about the importance of the project implemented at the initiative of Vugar Gulmammadov, Chairman of the Accounting Chamber. He said that the successfully completed project is the first new and successful form of cooperation between the state body and the university in the direction of specialist training that meets modern requirements in our country.
The Chairman of the Accounting Chamber Vugar Gulmammadov noted that as a result of successful cooperation, 13 graduates of the Faculty of Finance and Accounting, who showed the highest results in the project, and a post-graduate student were involved in the activities of the Accounting Chamber in various structural units. Vugar Gulmammadov congratulated the UNEC graduates who showed the highest results in the project and gave them his recommendations.
Then Ramal Azizov, sector manager of the Accounting Chamber, made a report on the “Public sector audit” training program project.
In the end, the graduates and parents expressed their gratitude to the management of the Accounting Chamber and UNEC for the conditions created for the graduates.