UNEC ilə İsrailin Sapir Akademik Kolleci arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
UNEC ilə İsrailin ən böyük dövlət kolleci  arasında olan Sapir Akademik Kollec arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və Sapir Akademik Kollecinin rektoru professor Nir Kedar arasında imzalanan müqavilə təhsil, eləcə də sahibkarlıq və innovasiyalar sahəsində əməkdaşlığı ehtiva edir.
Müqaviləyə əsasən, hər iki ali təhsil müəssisəsi tərəfindən təhsil sahəsində birgə elmi-tədqiqat təcrübəsi və araşdırmaların aparılması, birgə təhsil (bakalavr, magistratura və doktorantura) proqramlarının təşkili, tələbə və müəllim mübadiləsi, kurikulumun beynəlmiləlləşdirilməsi, virtual mübadilələrin inkişafı, sahibkarlıq və innovasiya, sosial təsir və s. təlimlər nəzərdə tutulub.
Sahibkarlıq və innovasiyalar sahəsində isə birgə innovasiya laboratoriyasının  və akselerator proqramlarının yaradılması, innovativ proqramların hazırlanmasında strateji məsləhətlərin və ehtiyacların təhlili, müəllim və tələbələr üçün sahibkarlıq və innovasiya seminarlarının, eləcə də sahibkarlar üçün mentorluq proqramlarının təşkili, İsrail və Azərbaycan üçün maraqlı olan birgə hakatonların keçirilməsi və digər sahələrdə əməkdaşlıq olunacaq.

A cooperation agreement is signed between UNEC and Israel’s Sapir Academic College
A cooperation agreement has been signed between UNEC and Sapir Academic College, one of the largest state colleges in Israel.
The agreement signed between UNEC Rector Professor Adalat Muradov and the rector of Sapir Academic College  Professor Nir Kedar includes cooperation in the field of education as well as entrepreneurship and innovation.
According to the agreement, joint research experience and research in the field of education by both higher education institutions, organization of joint education (bachelor, master, and doctoral) programs, student and teacher exchange, curriculum internationalization, development of virtual exchanges, entrepreneurship, innovation, social impact, and other trainings are planned.
In the field of entrepreneurship and innovations, the creation of a joint innovation laboratory and accelerator programs, strategic advice, and needs analysis in the preparation of innovative programs will be carried out. Organization of entrepreneurship and innovation seminars for teachers and students, as well as mentoring programs for entrepreneurs, joint hackathons of interest to Israel and Azerbaijan, and cooperation in other areas will be carried out.