UNEC ilə İsrailin Sapir Akademik Kolleci arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
UNEC ilə İsrailin ən böyük dövlət kolleci  arasında olan Sapir Akademik Kollec arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və Sapir Akademik Kollecinin rektoru professor Nir Kedar arasında imzalanan müqavilə təhsil, eləcə də sahibkarlıq və innovasiyalar sahəsində əməkdaşlığı ehtiva edir.
Müqaviləyə əsasən, hər iki ali təhsil müəssisəsi tərəfindən təhsil sahəsində birgə elmi-tədqiqat təcrübəsi və araşdırmaların aparılması, birgə təhsil (bakalavr, magistratura və doktorantura) proqramlarının təşkili, tələbə və müəllim mübadiləsi, kurikulumun beynəlmiləlləşdirilməsi, virtual mübadilələrin inkişafı, sahibkarlıq və innovasiya, sosial təsir və s. təlimlər nəzərdə tutulub.
Sahibkarlıq və innovasiyalar sahəsində isə birgə innovasiya laboratoriyasının  və akselerator proqramlarının yaradılması, innovativ proqramların hazırlanmasında strateji məsləhətlərin və ehtiyacların təhlili, müəllim və tələbələr üçün sahibkarlıq və innovasiya seminarlarının, eləcə də sahibkarlar üçün mentorluq proqramlarının təşkili, İsrail və Azərbaycan üçün maraqlı olan birgə hakatonların keçirilməsi və digər sahələrdə əməkdaşlıq olunacaq.

Между UNEC и израильским академическим колледжем Сапира подписано соглашение о сотрудничестве
Между UNEC и Академическим колледжем Сапира, самым большим государственным колледжем Израиля подписано соглашение о сотрудничестве.
Соглашение, подписанное между ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым и ректором Академического колледжа Сапира Ниром Кедаром, включает сотрудничество в области образования, а также предпринимательства и инноваций.
Согласно соглашению  предусматривается проведение совместного научно-исследовательского опыта и исследований в области образования между двумя высшими учебными заведениями, организация совместных образовательных программ (бакалавр, магистратура и докторантура), обмен студентами и преподавателями, интернационализация куррикулума, развитие виртуального обмена, предпринимательство  и инновация, социальное воздействие и др. тренингов.
В области же предпринимательства и инноваций создание совместной инновационной лаборатории и акселерационных программ, анализ стратегических рекомендаций и потребностей в подготовке инновационных программ, организация для студентов и преподавателей предпринимательских и инновационных семинаров, а также организация менторских программ для предпринимателей, проведение совместных хакатонов, представляющих интерес для Израиля и Азербайджана, сотрудничество в других сферах.