UNEC ilə İstanbul Texniki Universiteti əməkdaşlıq edəcək
Türkiyənin İstanbul Texniki Universitetinin (İTU) rektoru prof. İsmayıl Koyuncunun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
Rektor, professor Ədalət Muradovun və struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə İTU-nun nümayəndə heyətinə UNEC-dəki ixtisaslar, ikili diplom proqramları, beynəlxalq reytinq, ixtisaslaşmış laboratoriyalar və s. barədə ətraflı məlumat verilib. Sonra hər iki universitet arasında mümkün əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub.
Görüşdə UNEC ilə İTU-nun beynəlxalq reytinqlərdə mövqelərinİN daha da yüksəldilməsi, ortaq diplom proqramlarının həyata keçirilməsi, mühəndislik, informasiya texnologiyaları ixtisasları üzrə mütəxəssis hazırlığı, müəllim və tələbə mübadiləsi və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq barədə razılıq əldə olunub.

Istanbul Technical University will cooperate with UNEC
The delegation led by the rector of Istanbul Technical University of Turkey professor Ismayil Koyuncu has been to UNEC.
At the meeting held with the participation of the Rector, Professor Adalat Muradov, and the heads of the structure, the delegation of ITU was provided with detailed information about the majors at UNEC, double degree programs, international ranking, specialized laboratories, etc. Then the possible directions of cooperation between both universities were discussed.
At the meeting, an agreement was reached on further raising the positions of UNEC and ITU in international rankings, implementation of joint diploma programs, training of specialists in engineering and information technology specialties, exchange of teachers and students, and cooperation in other directions.