Tədbirdə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, Kapital Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov, universitetin və bankın əməkdaşları iştirak ediblər.
Rektor Ədalət Muradov UNEC-in Kapital Bankla uzun müddətdir davam edən sıx əməkdaşlığından və bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən danışıb. Real sektorla əməkdaşlıqda yeni yanaşmaların zəruriliyindən söz açan Ə.Muradov tələbələrdə bilik və bacarıqlar formalaşdıran ixtisaslar üzrə praktiki dərslərin real sektorda həyata keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Rektor UNEC-in Bloomberq laboratoriyasının maliyyə imkanlarının, eləcə də Ömürboyu Təhsil mərkəzinin təşkil etdiyi yumşaq bacarıqlar üzrə təlimlərin bank üçün faydalı ola biləcəyini deyib.
Kapital Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov bakalavr, magistr və dissertant kimi təhsil aldığı universitetdə tərəfdaş qismində iştirak etməyin qürurverici olduğunu bildirib. Kapital Bankın 5026 əməkdaşından 1500-ə yaxınının UNEC məzunu olduğun deyən F.Hüseynov, onlardan 142 nəfərinin rəhbər vəzifədə çalışdığını diqqətə çatdırıb.
Sonra Təcrübənin təşkili şöbəsinin müdiri Leyla Nəzirzadə UNEC ilə Kapital Bank arasındakı mövcud vəziyyət və gələcək perspektivlər barədə təqdimatla çıxış edib.
UNEC ilə Kapital Bank arasında əməkdaşlığın yeni istiqamətləri üzrə təkliflər səsləndirildikdən sonra tərəflər arasında memorandum imzalanıb.
Tədbirdə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev Fərid Hüseynovun tələbəlik dövründən danışıb. Onun daim öz üzərində çalışan və fəal tələbələrdən olduğunu bildirib.
Rektor Ədalət Muradov Fərid Hüseynovun UNEC-in qürur duyduğu məzunlarından olduğunu deyərək, ona “Fəxri məzun” plaketini və “Məzun kartı”nı təqdim edib.

A new memorandum is signed between UNEC and Kapital Bank
The signing ceremony of the memorandum on new directions of cooperation between UNEC and Kapital Bank was held.
UNEC Rector Professor Adalat Muradov, Chairman of the Board of Kapital Bank, Chief Executive Officer Farid Huseynov, and university and bank employees took part in the event.
Rector Adalat Muradov spoke about the long-standing close cooperation of UNEC with Kapital Bank and the projects implemented in this direction. Speaking about the necessity of new approaches in cooperation with the real sector, A. Muradov emphasized the importance of practical lessons in the real sector for the specializations that form students’ knowledge and skills. The rector said that the financial opportunities of UNEC’s Bloomberg laboratory, as well as soft skills training organized by the Lifelong Education Center, could be useful for the bank.
Farid Huseynov, Chairman of the Board and Chief Executive Officer of Kapital Bank, said that he is proud to participate as a partner in the university where he studied as a bachelor, master, and Ph.D. student. F. Huseynov said that 1,500 of Kapital Bank’s 5,026 employees are UNEC graduates, and 142 of them are working in management positions.
Then Leyla Nazirzadeh, head of the Department of Internship Organization, made a report on the current situation and future prospects between UNEC and Kapital Bank.
After proposals on new directions of cooperation between UNEC and Kapital Bank were voiced, a memorandum was signed between the parties.
At the event, the Dean of the Faculty of Finance and Accounting, Associate Professor Hafis Hajiyev spoke about Farid Huseynov’s student days. He said that he was one of the active students and always worked on himself.
Rector Adalat Muradov said that Farid Huseynov is one of the graduates whom UNEC is proud of and presented him an “Honorary graduate” plaque and a “Graduate card”.