Tədbirdə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, Kapital Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov, universitetin və bankın əməkdaşları iştirak ediblər.
Rektor Ədalət Muradov UNEC-in Kapital Bankla uzun müddətdir davam edən sıx əməkdaşlığından və bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən danışıb. Real sektorla əməkdaşlıqda yeni yanaşmaların zəruriliyindən söz açan Ə.Muradov tələbələrdə bilik və bacarıqlar formalaşdıran ixtisaslar üzrə praktiki dərslərin real sektorda həyata keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Rektor UNEC-in Bloomberq laboratoriyasının maliyyə imkanlarının, eləcə də Ömürboyu Təhsil mərkəzinin təşkil etdiyi yumşaq bacarıqlar üzrə təlimlərin bank üçün faydalı ola biləcəyini deyib.
Kapital Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov bakalavr, magistr və dissertant kimi təhsil aldığı universitetdə tərəfdaş qismində iştirak etməyin qürurverici olduğunu bildirib. Kapital Bankın 5026 əməkdaşından 1500-ə yaxınının UNEC məzunu olduğun deyən F.Hüseynov, onlardan 142 nəfərinin rəhbər vəzifədə çalışdığını diqqətə çatdırıb.
Sonra Təcrübənin təşkili şöbəsinin müdiri Leyla Nəzirzadə UNEC ilə Kapital Bank arasındakı mövcud vəziyyət və gələcək perspektivlər barədə təqdimatla çıxış edib.
UNEC ilə Kapital Bank arasında əməkdaşlığın yeni istiqamətləri üzrə təkliflər səsləndirildikdən sonra tərəflər arasında memorandum imzalanıb.
Tədbirdə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev Fərid Hüseynovun tələbəlik dövründən danışıb. Onun daim öz üzərində çalışan və fəal tələbələrdən olduğunu bildirib.
Rektor Ədalət Muradov Fərid Hüseynovun UNEC-in qürur duyduğu məzunlarından olduğunu deyərək, ona “Fəxri məzun” plaketini və “Məzun kartı”nı təqdim edib.

Между UNEC и Kapital Bank подписан новый меморандум
Между UNEC и Kapital Bank состоялась церемония подписания меморандума по новым направлениям сотрудничества.
В мероприятии приняли участие ректор UNEC профессор Адалат Мурадов, председатель правления Kapital Bank, главный исполнительный директор Фарид Гусейнов, сотрудники университета и банка.
Ректор Адалат Мурадов рассказал о многолетнем тесном сотрудничестве UNEC с Kapital Bank и реализуемых в этом направлении проектах. Говоря о необходимости новых подходов в сотрудничестве с реальным сектором, А.Мурадов подчеркнул о важности проведения в реальном секторе практических занятий по специальностям, формирующих у студентов знания и навыки. Ректор отметил, что финансовые возможности лаборатории Bloomberq UNEC, а также тренинги по мягким навыкам, организованные Центром непрерывного образования, могут быть полезными для банка.
Председатель правления Kapital Bank, главный исполнительный директор Фарид Гусейнов отметил, что горд тем, что участвует в качестве партнера в университете, в котором получил образование бакалавра, магистра и диссертанта. Отметив, что из 5026 сотрудников Kapital Bank около 1500 являются выпускниками UNEC, Ф.Гусейнов довел до внимания, что из них 142 человека занимают руководящие должности.
Затем руководитель отдела Организации практики Лейла Назирзаде выступила с презентацией о текущем состоянии UNEC и Kapital Bank и будущих перспективах.
После выдвинутых предложений по новым направлениям сотрудничества UNEC и Kapital Bank между сторонами был подписан меморандум.
На мероприятии декан факультета Финансов и бухгалтерии Хафиз Гаджиев рассказал о студенческих годах Фарида Гусейнова, который постоянно работал над собой и был активным студентов.
Подчеркнув, что Фарид Гусейнов является выпускником, которым можно гордиться, ректор Адалат Мурадов вручил ему плакет «Почетный выпускник» и «Карту выпускника».