UNEC ilə Malaya universiteti arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Azərbaycanın Malayziyadakı səfirliyinin təşəbbüsü ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Malaya Universiteti arasında virtual formatda görüş keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, geniş tərkibdə baş tutmuş görüşdə UNEC-i bu ali təhsil müəssisəsinin beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Neman Muradlının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib.
Malaya Universiteti tərəfindən isə professor Siti Nurşina Mohd Zainin başçılığı ilə müxtəlif departament və tədqiqat mərkəzlərinin rəhbərləri iştirak ediblər.
Görüş zamanı tərəflər UNEC və Malaya Universitetinin beynəlxalq əməkdaşlıq təcrübəsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar. İki ali təhsil müəssisəsi arasında elmi-pedaqoji əlaqələrin, o cümlədən tələbə və müəllim mübadilə proqramlarının təsis edilməsi və əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində mövcud imkanlar müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, bu görüş, Azərbaycan səfirliyinin iki dost ölkənin aparıcı təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlıq münasibətlərini genişləndirmək üçün həyata keçirdiyi silsilə tədbirlərdən biridir. Belə ki, ötən müddət ərzində Azərbaycanın ali təhsil müəssisələri ilə Malayziyanın İslamın İdrakı İnstitutu, Mara Texnologiya Universiteti (UiTM), Milli Müdafiə Universiteti və Sultan Azlan Şah Universiteti ilə oxşar görüşlər keçirilib.

Обсуждались возможности сотрудничества между UNEC и Малайским университетом
По инициативе посольства Азербайджана в Малайзии состоялась виртуальная встреча между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и Малайским университетом.
По сообщению AZƏRTAC, на встрече, состоявшейся в расширенном составе, UNEC представляла делегация во главе  проректора по международным отношениям и программам этого высшего учебного заведения Немана Мурадлы.
Со стороны Малайского университета приняли участие руководители разных департаментов и исследовательских центров во главе профессора Сити Нуршина Мохд Заини.
При встрече стороны провели обмен мнениями по поводу опыта международного сотрудничества между UNEC и Малайским университетом. Обсуждались вопросы научно-педагогических связей, в том числе вопросы об учреждении программы обмена студентами и преподавателями,  существующие возможности в направлении расширения сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями.
Следует отметить, что эта встреча является одним из циклов мероприятий, проведенных посольством Азербайджана для расширения отношений сотрудничества между высшими учебными заведениями двух дружественных стран. Так, за прошедший период между высшими учебными заведениями Азербайджана и Институтом исламской мысли,  Технологическим университетом Мара, Национальным университетом обороны и университетом Султана Азлан Шаха Малайзии были проведены похожие встречи.