UNEC ilə Malaya universiteti arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Azərbaycanın Malayziyadakı səfirliyinin təşəbbüsü ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Malaya Universiteti arasında virtual formatda görüş keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, geniş tərkibdə baş tutmuş görüşdə UNEC-i bu ali təhsil müəssisəsinin beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Neman Muradlının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib.
Malaya Universiteti tərəfindən isə professor Siti Nurşina Mohd Zainin başçılığı ilə müxtəlif departament və tədqiqat mərkəzlərinin rəhbərləri iştirak ediblər.
Görüş zamanı tərəflər UNEC və Malaya Universitetinin beynəlxalq əməkdaşlıq təcrübəsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar. İki ali təhsil müəssisəsi arasında elmi-pedaqoji əlaqələrin, o cümlədən tələbə və müəllim mübadilə proqramlarının təsis edilməsi və əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində mövcud imkanlar müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, bu görüş, Azərbaycan səfirliyinin iki dost ölkənin aparıcı təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlıq münasibətlərini genişləndirmək üçün həyata keçirdiyi silsilə tədbirlərdən biridir. Belə ki, ötən müddət ərzində Azərbaycanın ali təhsil müəssisələri ilə Malayziyanın İslamın İdrakı İnstitutu, Mara Texnologiya Universiteti (UiTM), Milli Müdafiə Universiteti və Sultan Azlan Şah Universiteti ilə oxşar görüşlər keçirilib.

Opportunities for cooperation between UNEC and the University of Malaya are discussed
A meeting in a virtual format was held between the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the University of Malaya on the initiative of the Azerbaijani Embassy in Malaysia.
According to AZERTAC, UNEC was represented at the meeting by a delegation led by Neman Muradli, Vice-Rector for International Relations and Programs of the university.
The University of Malaya was attended by the heads of various departments and research centers, led by Professor Siti Nurshina Mohd Zain.
During the meeting, the sides exchanged views on the experience of international cooperation between UNEC and the University of Malaya. The existing opportunities for the establishment of scientific and pedagogical relations between the two universities, including student and teacher exchange programs and the expansion of cooperation were discussed.
It should be noted that this meeting is one of a series of events organized by the Azerbaijani Embassy to expand cooperation between the leading educational institutions of the two friendly countries. Thus, similar meetings have been held with Azerbaijani universities with the Malaysian Institute of Islamic Understanding, Mara University of Technology (UiTM), National Defense University and Sultan Azlan Shah University.