UNEC ilə Sosial Xidmətlər Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
UNEC ilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
UNEC-də təşkil olunan imzalanma mərasimində rektor, professor Ədalət Muradov Sosial Xidmətlər Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Vüqar Behbudova universitetin fəaliyyəti, inklüziv təhsil mühiti, iş dünyası ilə əlaqələr, məzunların işlə təminatı və s. barədə ətraflı məlumat verib. Rektor UNEC-də “Sosial iş” ixtisası üzrə 2 dildə mütəxəssis hazırlığının aparıldığını və bu il həmin ixtisas üzrə ilk məzunların olacağını diqqətə çatdırıb.
Sosial Xidmətlər Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Vüqar Behbudov Agentliyin fəaliyyəti və göstərdiyi xidmətlərdən danışıb. Ölkə üzrə agentliyin filial və müəssisələrində bütün yaş kateqoriyalarından olan əhaliyə səyyar və stasionar xidmətlərin göstərildiyini bildirib. V.Behbudov göstərilən xidmətlərin keyfiyyətinin daha da artırılması məqsədilə sosial xidmətlər üzrə mütəxəssis hazırlığı istiqamətində ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq etməkdə maraqlı olduğunu vurğulayıb.
Görüş zamanı müvafiq ixtisas üzrə birgə mütəxəssis hazırlığı, UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzinin potensialından yararlanmaq, səsli dərsliklərin hazırlanması, tələbələrin istehsalat təcrübəsinin təşkili, birgə təlimlərin keçirilməsi və digər məsələlər müzakirə olunub.
Sonda tərəflər arasında anlaşma memorandumu imzalanıb. Memorandumda sosial xidmət sahəsində elmi-təcrübi əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, ictimai-sosial maraqlara xidmət edən əlaqələrin qurulması və s. istiqamətlərdə əməkdaşlıq nəzərdə tutulub.

Между UNEC и Агентством социальных услуг подписан меморандум о сотрудничестве
Между UNEC и Агентством социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения подписан меморандум о сотрудничестве.
На церемонии подписания, организованной в UNEC, ректор, профессор Адалат Мурадов дал подробную информацию председателю правления Агентства социальных услуг Вугару Бехбутову о деятельности университета, инклюзивной образовательной среде, отношениях с деловым миром, трудоустройстве выпускников и т. д. Ректор довел до внимания, что в UNEC по специальности «Социальная работа» ведется подготовка специалистов на двух языках, и что в этом году будут первые выпускники по этой специальности.
Председатель правления Агентства социальных услуг Вугар Бехбутов рассказал о деятельности и услугах агентства. По его словам, в филиалах и учреждениях агентства страны населению всех возрастных категорий предоставляются мобильные и стационарные услуги. В.Бехбутов   подчеркнул, что заинтересован в сотрудничестве с высшими учебными заведениями в целях дальнейшего повышения качества предоставляемых услуг.
При встрече обсуждались вопросы совместной подготовки специалистов по соответствующей специальности, использования потенциала Центра инклюзивного образования UNEC, подготовки аудиоучебников, организации производственного опыта студентов, проведения совместных тренингов и другие вопросы.
В итоге между сторонами был подписан меморандум о взаимопонимании. В меморандуме предусмотрено развитие научно-практических связей в сфере социального обслуживания, установления отношений, обслуживающих общественно-социальные интересы и сотрудничество в разных направлениях.