Prezident təqaüdşüsü olan Pərvanə Ağazadə, eləcə də digər tələbələr – Mehdi Əflaki, Rövşən Məmmədli, Rza Quliyev, Sübhan Əlizadə, Hüseyn Mehdiyev “Heydər Əliyev adına təqaüd” qazanmaqla yanaşı, həm də UNEC-in TOP 15 təqaüdçüləridirlər.
Xatırladaq ki, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə bakalavriat səviyyəsində əyani formada təhsil alan və təhsildə yüksək nailiyyətləri olan 100 nəfər tələbə üçün “Heydər Əliyev adına təqaüd” təsis edilib. Təqaüd dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına 3000 manat məbləğində birdəfəlik ödənilir.

Parvana Aghazade, who is a presidential scholarship holder, as well as other students – Mehdi Aflaki, Rovshan Mammadli, Rza Guliyev, Subhan Alizadeh, Huseyn Mehdiyev, are also TOP 15 scholarship holders of UNEC.
It should be noted that by the Decree of President Ilham Aliyev, the “Heydar Aliyev scholarship” was established for 100 students who are studying full-time at the undergraduate level and have high achievements in education. The scholarship is paid at the expense of the state budget for 3,000 manats.