Prezident təqaüdşüsü olan Pərvanə Ağazadə, eləcə də digər tələbələr – Mehdi Əflaki, Rövşən Məmmədli, Rza Quliyev, Sübhan Əlizadə, Hüseyn Mehdiyev “Heydər Əliyev adına təqaüd” qazanmaqla yanaşı, həm də UNEC-in TOP 15 təqaüdçüləridirlər.
Xatırladaq ki, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə bakalavriat səviyyəsində əyani formada təhsil alan və təhsildə yüksək nailiyyətləri olan 100 nəfər tələbə üçün “Heydər Əliyev adına təqaüd” təsis edilib. Təqaüd dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına 3000 manat məbləğində birdəfəlik ödənilir.

Президентская стипендиатка Парвана Агазаде, а также другие студенты — Мехти Афлаки, Ровшан Мамедли, Рза Гулиев, Субхан Ализаде, Гусейн Мехтиев не только получили стипендию имени Гейдара Алиева, но также вошли в ТОП-15 стипендиатов UNEC.
Отметим, что Указом Президента Ильхама Алиева стипендия имени Гейдара Алиева учреждена для 100 студентов, обучающихся по очной форме обучения на бакалавриате и имеющих высокие успехи в образовании. Стипендия выплачивается за счет средств государственного бюджета в размере 3000 манатов.