UNEC-in 9 tələbəsi və məzunu Almaniyanın DAAD təqaüdünün qalibi olub
DAAD_190523Mayın 16-da Almaniyanın “DAAD təqaüdləri 2023” proqramının qalibi olan azərbaycanlı tələbələrin və məzunların mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Almaniya Federativ Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Ralf Horlemanın iqamətgahında keçirilən tədbirdə UNEC-in Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin direktoru Nərmin İbrahimova və tələbələr də iştirak ediblər.
Tədbir zamanı səfir Ralf Horleman bildirib ki, 26 azərbaycanlı tələbə və məzun DAAD təqaüdü ilə Almaniyanın müxtəlif  universitetlərində  magistr proqramı üzrə təhsil hüququ qazanıb. Qeyd edib ki, proqramın qalibləri daha çox UNEC-dən olan tələbə və məzunlardır. Belə ki, UNEC-in 2 tələbəsi və 7 məzunu DAAD-ın təqaüdünü qazanıb. Səfir tələbələri təbrik edərək, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb.

9 students and graduates of UNEC win the DAAD scholarship of Germany
On May 16, an award ceremony was held for Azerbaijani students and graduates who won the “DAAD Scholarships 2023” program of Germany.
Director of the International Cooperation Department of UNEC Narmin Ibrahimova and students also participated in the event held at the residence of the Ambassador of the Federal Republic of Germany to our country Ralf Horlemann.
During the event, Ambassador Ralf Horlemann said that 26 Azerbaijani students and graduates have received the right to study at various universities in Germany on a master’s program with a DAAD scholarship. He noted that the winners of the program are mostly students and graduates from UNEC as  2 students and 7 graduates of UNEC won DAAD scholarships. The ambassador congratulated the students and wished them success in their studies.