UNEC-in 9 tələbəsi və məzunu Almaniyanın DAAD təqaüdünün qalibi olub
DAAD_190523Mayın 16-da Almaniyanın “DAAD təqaüdləri 2023” proqramının qalibi olan azərbaycanlı tələbələrin və məzunların mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Almaniya Federativ Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Ralf Horlemanın iqamətgahında keçirilən tədbirdə UNEC-in Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin direktoru Nərmin İbrahimova və tələbələr də iştirak ediblər.
Tədbir zamanı səfir Ralf Horleman bildirib ki, 26 azərbaycanlı tələbə və məzun DAAD təqaüdü ilə Almaniyanın müxtəlif  universitetlərində  magistr proqramı üzrə təhsil hüququ qazanıb. Qeyd edib ki, proqramın qalibləri daha çox UNEC-dən olan tələbə və məzunlardır. Belə ki, UNEC-in 2 tələbəsi və 7 məzunu DAAD-ın təqaüdünü qazanıb. Səfir tələbələri təbrik edərək, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb.

9 студентов и выпускников UNEC стали победителями стипендиальной программы DAAD Германии
DAAD_19052316 мая состоялась церемония награждения студентов и выпускников, победителей «Стипендии DAAD 2023» Германии.
В мероприятии, состоявшемся в резиденции посла Федеративной Республики Германии в нашей стране Ральфа Хорлемана, приняли участие директор Департамента международных отношений UNEC Нармин Ибрагимова и студенты.
В ходе мероприятия посол Ральф Хорлеман отметил, что 26 азербайджанских студентов и выпускников получили право обучаться в различных университетах Германии по магистерской программе со стипендией DAAD. Он отметил, что в основном победителями программы являются студенты и выпускники UNEC. Так, стипендии DAAD получили 2 студента и 7 выпускников. Посол поздравил студентов и пожелал им успехов в учебе.