UNEC-in 90 illik yubileyi ərəfəsində 9-cu ikili diplom proqramı
ikili_diplom_310520Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi Milli Tədqiqat Universiteti arasında ikili diplom proqramı haqqında müqavilə imzalanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU-nun rektoru Yaroslav Kuzminov arasında imzalanan ikili diplom müqaviləsinə əsasən, “Maliyyə”, “Mühasibat uçotu və audit”, “İqtisadiyyat”, “Marketinq” və “Menecment” ixtisaslarının bakalavrları proqramda iştirak edə biləcəklər. Tələbələr ikili diplom proqramına I kursun ikinci semestrindən qoşulacaqlar. Proqramı uğurla bitirərək UNEC-dən məzun olan bakalavrlar 4 ilə hər iki universitetin diplomunu əldə edəcəklər. Müqavilədə müəllim və tələbələrin akademik mübadilədə iştirakı da nəzərdə tutulub.
Beləliklə, UNEC-in xarici universitetlərlə ikili diplom proqramlarının sayı 9-a yüksəlmiş oldu.
Xatırladaq ki, UNEC bakalavr səviyyəsi üzrə Fransanın Montpellier Universiteti, Fransanın ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbi və Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti ilə, magistr səviyyəsi üzrə isə ABŞ-ın Linkoln Universiteti, Fransanın Montpellier Universiteti, Litvanın Mikolas Romeris Universiteti və İsveçrənin UBİS universiteti (Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universiteti) ilə ikili diplom proqramları həyata keçirir. Eləcə də bakalavr səviyyəsi üzrə Böyük Britaniyanın London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbinin (LSE) beynəlxalq proqramına qoşulub, Qərbi Makedoniya Universiteti ilə isə birgə magistr proqramı reallaşdırır.

The 9th dual diploma program on the eve of the 90th anniversary of UNEC
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the National Research University-Higher School of Economics have signed an agreement on a dual degree program.
According to the double diploma agreement signed between the rector of UNEC, Professor Adalat Muradov and the rector of  Russian Higher School of Economics- NRU Yaroslav Kuzminov, bachelors in “Finance”, “Accounting and Auditing”, “Economics”, “Marketing” and “Management” will be able to participate in the program. Students will join the dual diploma program from the second term of the first year. Upon successful completion of the program, UNEC bachelors will receive a diploma from both universities for 4 years. The agreement also provides for the participation of instructors   and students in academic exchanges.
Thus, the number of UNEC dual diploma   programs with foreign universities has increased to 9.
It should be noted that UNEC implements dual degree programs at the bachelor’s level with the University of Montpellier of France, the ICD International Business School of France and   Moscow State University of Humanities and Economics, at the master’s level with Lincoln University of   the USA, Montpellier University of   France, Mykolas  Romeris University of  Lithuania and UBIS University of Switzerland (University of Business and International Studies). It   has also joined the bachelor’s degree program at the University of London / London School of Economics (LSE) and is pursuing a master’s program with the University of Western Macedonia.