UNEC-in 90 illik yubileyi ərəfəsində 9-cu ikili diplom proqramı
ikili_diplom_310520Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi Milli Tədqiqat Universiteti arasında ikili diplom proqramı haqqında müqavilə imzalanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və Rusiya Ali İqtisadiyyat Məktəbi MTU-nun rektoru Yaroslav Kuzminov arasında imzalanan ikili diplom müqaviləsinə əsasən, “Maliyyə”, “Mühasibat uçotu və audit”, “İqtisadiyyat”, “Marketinq” və “Menecment” ixtisaslarının bakalavrları proqramda iştirak edə biləcəklər. Tələbələr ikili diplom proqramına I kursun ikinci semestrindən qoşulacaqlar. Proqramı uğurla bitirərək UNEC-dən məzun olan bakalavrlar 4 ilə hər iki universitetin diplomunu əldə edəcəklər. Müqavilədə müəllim və tələbələrin akademik mübadilədə iştirakı da nəzərdə tutulub.
Beləliklə, UNEC-in xarici universitetlərlə ikili diplom proqramlarının sayı 9-a yüksəlmiş oldu.
Xatırladaq ki, UNEC bakalavr səviyyəsi üzrə Fransanın Montpellier Universiteti, Fransanın ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbi və Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti ilə, magistr səviyyəsi üzrə isə ABŞ-ın Linkoln Universiteti, Fransanın Montpellier Universiteti, Litvanın Mikolas Romeris Universiteti və İsveçrənin UBİS universiteti (Biznes və Beynəlxalq Tədqiqatlar Universiteti) ilə ikili diplom proqramları həyata keçirir. Eləcə də bakalavr səviyyəsi üzrə Böyük Britaniyanın London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbinin (LSE) beynəlxalq proqramına qoşulub, Qərbi Makedoniya Universiteti ilə isə birgə magistr proqramı reallaşdırır.

9-я программа двойного диплома накануне 90-летия UNEC
Между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и Национально-исследовательским университетом «Высшая школа экономики» России подписано соглашение по программе двойного диплома.
В соответствии с соглашением, подписанным между ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым и ректором НИУ «Высшая школа экономики» Ярославом Кузьминовым бакалавры специальностей «Финансы», «Бухгалтерский учет и аудит», «Маркетинг» и «Менеджмент» могут принять участие в программе.  Студенты подключатся к программе двойного диплома со второго семестра I курса. Бакалавры, выпускники UNEC, успешно завершившие программу, за 4 года смогут получить диплом обоих университетов. В соглашении предусмотрено участие преподавателей и студентов в академическом обмене.
Таким образом, число программ двойного диплома UNEC с зарубежными университетами поднялось до 9.
Напомним, что UNEC осуществляет программу двойного диплома на уровне бакалавра с французским университетом Монпелье, Международной школой бизнеса ICD Франции и Московским государственным гуманитарно-экономическим университетом, на уровне магистра с университетом Линкольна США, французским университетом Монпелье, литовским университетом имени Миколаса Ремериса и швейцарским университетом UBİS (университет бизнеса и международных исследований).  Также на уровне бакалавра UNEC подключился к международной программе Лондонской школы экономики/Лондонского университета (LSE) Великобритании, а с университетом Западной Македонии реализует совместную магистерскую программу.